لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۱۲

رئیس‌جمهوری و بانوی اول آمریکا در مراسم تشییع جنازه ملکه الیزابت شرکت کردند


جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده، و جیل بایدن، بانوی اول، در مراسم تشییع جنازه ملکه الیزابت دوم در کلیسای وست‌مینستر، لندن. دوشنبه ١٩ سپتامبر ٢٠٢٢
جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده، و جیل بایدن، بانوی اول، در مراسم تشییع جنازه ملکه الیزابت دوم در کلیسای وست‌مینستر، لندن. دوشنبه ١٩ سپتامبر ٢٠٢٢

جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده، و جیل بایدن، بانوی اول آمریکا، روز دوشنبه در مراسم تشییع جنازه ملکه الیزابت شرکت کردند.

در این مراسم که در کلیسای وست‌مینستر برگزار شد، رهبران خارجی، خانواده سلطنتی، و گروه کوچکی از مهمانان ٧٠ سال سلطنت ملکه الیزابت دوم را گرامی داشتند.

رئیس جمهوری و بانوی اول اواخر روز شنبه به منظور شرکت در این مراسم وارد لندن شدند و بدون برگزاری دیداری دیپلماتیک، اظهارنظرهای رسمی‌شان را به مرگ ملکه محدود کرده‌اند.

کاخ سفید به صدای آمریکا گفته است روابط عمیق واشنگتن و لندن پس از درگذشت ملکه الیزابت و همچنین به قدرت رسیدن لیز تراس به عنوان نخست‌وزیر بریتانیا، همچنان به قوت خود باقی خواهد ماند. قرار است جو بایدن روز چهارشنبه در حاشیه نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک با لیز تراس دیدار کند.

جان کربی، هماهنگ‌کننده ارتباطات شورای امنیت ملی کاخ سفید، نیز در همین ارتباط به صدای آمریکا گفت کاخ سفید مطمئن است «روابط ویژه» ایالات متحده و بریتانیا در زمان پادشاهی چارلز و نخست‌وزیری لیز تراس همچنان پابرجا خواهد بود.

جو بایدن و جیل بایدن روز یکشنبه نیز در آستانه تشییع جنازه ملکه الیزابت، با حضور در تالار وست‌مینستر به وی ادای احترام کردند.

ملکه الیزابت قرار است امروز در کلیسای سنت‌جورج در محوطه قلعه ویندزور در کنار همسرش، شاهزاده فیلیپ، به خاک سپرده شود.

XS
SM
MD
LG