لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۱:۲۲

عکس های نامزدی رومانتیک را فراموش کنید: عکس نامزدی جلوی کافه و رستوران مد است


(Photo by Nathan Rupert via Creative Commons license)
(Photo by Nathan Rupert via Creative Commons license)

یک زمانی عکس های نامزدی و عروسی در طبیعت و مکانهای رمانتیکی مانند باغ، کنار دریا، و از این قبیل مناظر گرفته می شد اما چند سالی است با فراگیری شبکه های اجتماعی و از سویی امکان عکاسی با گوشی های موبایل و آسان شده آغاز روابط، حالا با موج جدیدی از عکس های نامزدی و عروسی مواجه هستیم.

سایت «شراب و غذا» که در آمریکا منتشر می شود، در یک گزارش نوشت، مد تازه ای برای عکس های نامزدی و عروسی وجود دارد: زوج های در اماکن عمومی و عادی مانند پارکینگ فروشگاه مواد غذایی، کافی شاپ، کتابخانه یا حتی رستورانهای فست فود.

فوتوشوت یک زوج ویتنامی روبروی فروشگاه مورد علاقه شان
فوتوشوت یک زوج ویتنامی روبروی فروشگاه مورد علاقه شان

منطق پشت این مد جدید این است که ما دیگر در طبیعت عاشق نمی شویم. گاه آدم ها در صف خریدن مواد غذایی در سوپر مارکت، هنگام گشتن دنبال کتاب مورد علاقه شان میان قفسه های کتابخانه یا خوردن غذا تنهایی دروقت ناهار در مک دونالدز با همسر آینده شان آشنا می شوند و دوست دارند عشق خود را در همین جاها جشن بگیرند و ثبت کنند.

برای مثال یک زوج اهل ایالت آلاباما تصمیم گرفت عکسهای نامزدی شان را در فروشگاه مواد غذایی زنجیره ای مورد علاقه شان بنام «ALDI» بگیرند.

ویدئوی فوتوشوت یک زوج در فروشگاه مواد غذایی Aldi

یک زوج هنگ کنگی نه تنها عکسهای نامزدی، بلکه جشن نامزدی شان را هم در یکی از شعبه های رستوران فست فود مک دونالدز گرفته اند.

سلیو، یک عکاس در فیس بوک خود از تجربه جدیدش نوشته و می گوید امروز عکسهای نامزدی یک زوج را در رستوران فست فود «CHIPOTLE» گرفتم. او می گوید این فوتوشوت برایش خیلی متفاوت و عجیب بوده است.

پست فیس بوک سیلو در فیس بوک در مورد فوتوشوت عکسهای نامزدی یک زوج در فروشگاه چیپوتله

از دیگر مدهای جدید جشن عروسی در آمریکا پدیده ای به نام "دیوار دونات" است. در واقع به جای تزئین دیوارهای سالن عروسی با گل، به دیوار شیرینیهای حلقه ای یا دونات می زنند تا میهمانها از خود پذیرایی کنند.

یک طراح عروسی عکسی از دیوار دونات در اینستاگرم خود منتشر کرده است

جشن عروسی و حاشیه های آن از پر درآمدترین و بزرگترین صنعت ها در آمریکاست.

در این کشور سالانه حدود ۲.۵ میلیون جشن عروسی برگزار می شود و در سال ۲۰۱۳ ارزش صنعت عروسی در امریکا حدود ۵۳.۵ میلیارد دلار تخمین زده شد.

مد عروسی نیز، مانند مد در همه زمینه ها، همواره در حال تغییر است و به نظر میرسد عروس و دامادها این روزها دوست دارند از رسمیت این مراسم کمی بکاهند و آن را خودمانی تر و شخصی تر جلوه دهند.

XS
SM
MD
LG