لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۳۸

شرکت والت دیسنی پارک تفريحی ديسنی اروپا را نجات داد


والت ديسنی با تخصيص بودجه ۱ ميليارد و ۳۰۰ ميليون دلاری، ديسنی اروپا را نجات داده و مالک آن می‌شود.

شرکت والت دیسنی روز دوشنبه اعلام کرد با اختصاص بودجه ای به ميزان ۱ ميليارد و ۳۰۰ ميليون دلار به کمک شعبه اروپايی خود، که در حال ضرر دادن است، می‌رود. اين کمک باعث خواهد شد که بزرگترين جاذبه توريستی اروپا تحت کنترل کامل اين شرکت آمريکايی درآيد.

بنا به گزارش خبرگزاری رويترز، این قرارداد شامل یک مساله حقوقی و تجدید ساختار بدهی است که منجر به تزريق ۴۲ ميليون يورو پول نقد به گروه ديسنی اروپا و حذف ۶۰۰ ميليون يورو از بدهی‌های آن به شرکت والت ديسنی آمريکا از طريق مبادله سهام خواهد شد.

۴۰ درصد دیسنی اروپا در حال حاضر متعلق به والت دیسنی و ۱۰ درصد آن به وليد بن طلال، شاهزاده عربستان سعودی، تعلق دارد. با موضوع بازکردن حقوق بروی تمامی سهام‌داران، اما با پشتيبانی والت ديسنی ، ۳۵۱ ميليون يوروی ديگر جمع‌آوری می‌شود، که پیشنهاد مناقصه برای تصاحب تمامی شرکت بدان نیاز خواهد داشت.

اين پارک تفريجی واقع در ۳۰ کيلومتری شرق پاريس، در رکود اقتصادی اروپا با مشکلات مالی برخورد کرد، و در سال گذشته تنها ۱۴ ميليون بازديد کننده داشت، يعنی بين ۷۰۰ تا ۸۰۰ هزار بازديدکننده از دست داد. در همين حال، کل ۱ ميليارد و ۷۰۰ هزار يورو بدهی ديسنی اروپا به والت ديسنی، آن را برای سرمايه‌گذاری در تعميرات و بهتر کردن پارک و بروز کردن مضمون‌های تفريحی دچار مشکل کرد.

ديسنی اروپا گفته است که تخمین می‌زند کل درآمد سال مالی که روز ۸ مهرماه به پايان رسيد، ۳ درصد افت داشته و به ۱ ميليارد و ۲۷۰ ميليون دلار رسيده است، در حالی که عايدی پس از کسر ماليات، بهره، و استهلاک و غيره... از ۱۴۴ ميليون دلار يک سال پيش به ۱۱۰ تا ۱۲۰ ميليون يورو رسيد، و زيان خالص از ۷۸ ميليون يورو به ۱۱۰ تا ۱۲۰ ميليون يورو صعود کرد.

XS
SM
MD
LG