لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۵:۵۹

شانگهای دیسنی در سال ۲۰۱۵ افتتاح می شود


رقص عروسکی در بخشی از مراسم شانگهای ديسنی در پودانگ ( چین) – ۱۹ فروردين ۱۳۹۰ (۸ آوريل ۲۰۱۱)
رقص عروسکی در بخشی از مراسم شانگهای ديسنی در پودانگ ( چین) – ۱۹ فروردين ۱۳۹۰ (۸ آوريل ۲۰۱۱)
شرکت معظم والت دیسنی، روز دوشنبه ۸ ارديبهشت ماه (۲۸ آوريل) اعلام کرد که با شریک سرمایه گذاری مشترکش در چین قراردادی برای افزایش سرمایه گذاری به ميزان ۸۰۰ ميليون دلار در پارک و استراحتگاه تفريحی موسوم به «شانگهای دیسنی» امضا کرده است.

طبق برآورد پرايس واترهاوس کوپرز PricewaterhouseCoopers از چشم انداز کسب و کار سرگرمی و رسانه ای جهانی بين سال های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۵، اين گسترش سرمايه گذاری، با در نظر داشت بازار به سرعت در حال رشد سرگرمی و رسانه ها در چین انجام گرفته است، که انتظار می رود از ۱۲۰ ميليارد دلار در سال ۲۰۱۳ به چيزی در حدود ۱۴۸ ميليارد دلار در سال ۲۰۱۵ برسد.

شرکت ديسنی طی بيانيه ای گفت، افزایش سرمایه گذاری در درجه اول صرف تامین مالی جاذبه های اضافی جهت افزایش ظرفیت پارک خواهد شد که قرار است تا روز گشايش تکميل گردد.

ديسنی که صاحب پارک ها و استراحتگاه هایی در سراسر جهان، از جمله در شهرهايی مانند توکیو و پاریس، است، در وب سایت خود می گوید پارک و استراحتگاه شانگهای قرار است در اواخر سال ۲۰۱۵ گشايش يابد.

سخنگوی شرکت دیسنی تایید کرد، کل سرمایه گذاری مشترک در اين پارک، که به عنوان پاسخ چین به اورلاندو (شهر مقر ديسنی وورلد، يک از قديميترين و محبوبترين پارک های ديسنی در ايالت فلوريدا) درباره اش تبليغ می شود، پس از جمع زدن افزايش سرمايه گذاری اخير، اکنون سر به ۵.۵ ميليارد دلار می زند.

شرکت دولتی «شندی» ۵۷ درصد سهام کمپانی صاحب پارک شانگهای دیسنی را دارا خواهد بود، در حالی که دیسنی گفته است ۴۳ درصد باقيمانده سهام را در اختيار خواهد داشت.

شرکت ديسنی که همچنين پارکی را در هنگ کنگ اداره می کند، در سال ۲۰۱۰ توافقنامه احداث پارک در چین را به امضا رساند.

ديسنی گفت، تامین مالی سرمایه گذاری اضافی متناسب با درصد مالکیت خواهد بود و برای بازپرداخت وام انتظار قرض گرفتن از طرف ثالث نمی رود.

گزارش مالی شرکت ديسنی که در فوریه گذشته منتشر شد حاکی است سود شرکت در سه ماه آخر سال ۲۰۱۳، با توجه به رشد شبکه ورزشی ديسنی و فیلم انیمیشن موسوم به «یخ زده»، بيش از حد انتظارات وال استریت بوده است.

عامل ديگری که در کسب سود سرشار واحد پارکهای شرکت ديسنی موثر بود، ميهمانان در ايالات متحده هستند که بيشتر از گذشته در پارک های ديسنی خرج می کنند.
XS
SM
MD
LG