لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۲۴

لغو جواز بنیاد کشوری سندروم داون دیوار ۴۷ به دلیل حمایت از اعتراضات سراسری


بنیانگذار و مدیرعامل بنیاد کشوری سندروم داون دیوار ۴۷، از لغو جواز این مؤسسه خبر داد.

دکتر آزاده عباس‌زاده در اینستاگرام خود نوشت که با ارسال چند پیامک به تلفن همراه بنیاد به او اطلاع دادند که جواز مؤسسه لغو شده و اسناد پلمپ شده است.

او توضیح داده که دلیل پلمپ، را به صورت شفاهی، استوری‌های او در حمایت از اعتراضات سراسری ایران عنوان کرده‌اند و این که از «خطوط قرمز مشخصی» عبور کرده است.

دکتر عباس‌زاده نوشته ضربه فکری وارد شده به او پس از این تصمیم، «سخت و سهمگین» است

او گفته که دلیل بیدار شدن هر صبح با انرژی، دلیل نظم و ترتیب و داشتن زندگی سالم و به دور از حواشی برای او این بوده که به رغم بیماری قلبی می‌خواسته سالم باشد تا بتواند برای احقاق حق معلولین ، «بجنگد و مبارزه کند.»

او افزوده: «روزی را می‌بینم که با چراغ در روز دنبال امثال من بگردید.»

آزاده عباس‌زاده سالها در زمینه بالا بردن آگاهی عموم در مورد سندروم داون تلاش کرده و کلاس‌های آموزشی و فرهنگی متعددی برای افراد مبتلا به این سندروم برگزار کرده است.

او همچنین تیم‌های ورزشی سندروم داون شامل فوتبال، کشتی، هندبال و اسکواش را ایجاد کرد.

یکی از پروژه‌های موفق او «دیوار ۴۷» است که در شماری از خیابان‌های پرتردد و اصلی شهرهای مختلف کشور راه‌اندازی شد ‌و در واقع ویترینی از کاردستی، نقاشی، خطاطی و داستان‌های کوتاه افراد دارای سندروم داون هستند.

در ماه‌های اخیر و پس از آغاز اعتراضات سراسری در ایران، شماری از کسب‌کارها به بهانه‌های متعدد از عدم رعایت حجاب تا حمایت از اعتصابات و اعتراضات پلمپ شده‌اند که مشهورترین مورد آن، پلمپ رستوران و جواهرفروشی علی دایی بود.

XS
SM
MD
LG