لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۱:۴۱

هزینه «گفتن حرف دل مردم»؛ وریا غفوری از استقلال جدا شد


وریا غفوری
وریا غفوری

وریا غفوری، کاپیتان تیم فوتبال استقلال، که در پی مصاحبه‌هایی در همراهی با مطالبات و اعتراضات مردمی اعلام موضع کرده بود و برای تمدید قرارداد از او دعوت نشد، سرانجام مجبور شد این تیم را ترک کند.

غفوری در حساب اینستاگرام خود ضمن انتشار عکسی با لباس استقلال، نوشت: «بدرود استقلال قهرمان...»

به دنبال انتشار این خبر توسط وریا غفوری شمار زیادی از کاربران در فضای مجازی به آن واکنش نشان دادند، او را «صدای مردم» نامیدند، و دلیل «حذف» او را «گفتن حرف دل مردم» دانستند.

با اعلام عدم تمدید قرارداد وریا غفوری در روز هفتم تیر، شماری از طرفداران استقلال و هواداران این بازیکن در شبکه‌های اجتماعی با انتشار عکس‌ها و تصاویر او، یا با اشاره به برخی اظهارات سیاسی و اجتماعی این بازیکن در حمایت از مردم، هشتگ «وریا تنها نیست» را ترند کردند.

خبرگزاری ایسنا در گزارشی از فولاد به عنوان مقصد احتمالی آینده وریا غفوری نام برده است. برخی سایت‌های ورزشی نیز از پیشنهاد باشگاه اربیل به وریا غفوری خبر داده‌اند.

وریا غفوری٬ بازیکن ۳۴ ساله فوتبال، شش سال پیش از تیم سپاهان جدا شد و به تیم استقلال تهران پیوست.

او بارها اعلام کرده بود که هیچ تمایلی به جدایی از استقلال ندارد، با این حال چند روز پیش خبر رسید که قرارداد او تمدید نشده است. هواداران او موضع‌گیری‌های سیاسی و اجتماعی وریا غفوری را علت این تصمیم می‌دانند.

وریا غفوری، از جمله معدود ورزشکاران ایرانی است که در سال‌های اخیر با اشاره به وجود مشکلات اقتصادی، ناهنجاری‌های اجتماعی، یا نابرابری‌های جنسیتی در کشور، بارها از مقامات انتقاد کرده است.

یکی از کنش‌های اجتماعی مشهور آقای غفوری، بر تن کردن پیراهنی سیاه با قلب آبی که نوشته «دختر آبی» بر آن نقش بسته بود، به یاد سحر خدایاری و سوگ این هوادار تیم استقلال بود که پس از بازداشت به دلیل تلاش برای ورود به ورزشگاه، مجبور به خودکشی شد.

گرامی‌داشت یاد سحر خدایاری، دختر آبی، توسط وریا غفوری
گرامی‌داشت یاد سحر خدایاری، دختر آبی، توسط وریا غفوری

با اعلام عدم تمدید قرارداد وریا غفوری، شماری از طرفداران این فوتبالیست روزهای هشتم و نهم تیر مقابل باشگاه استقلال تجمع اعتراضی برگزار کردند و با سر دادن شعارهایی از جمله «وریای با غیرت، حرف تو حرف ملت» و «آجرلو یادت باشه، وریا باید باشه» حمایت خود را از او نشان دادند.

XS
SM
MD
LG