لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۳۴

ادامه واکنش‌ها به عدم تمدید قرارداد وریا غفوری با تیم استقلال


وریا غفوری
وریا غفوری

از روز هفتم تیر که خبر عدم تمدید قرارداد وریا غفوری با تیم استقلال در رسانه‌های ایران منتشر شد، واکنش شماری از چهره‌های سرشناس مطبوعات و کاربران شبکه‌های اجتماعی به این موضوع ادامه یافته است.

روزنامه اعتماد روز یک‌شنبه ۱۲ تیر در مطلبی به نقل از محمد دادکان، رئیس سابق فدراسیون فوتبال ایران، نوشت: «وریا غفوری نه حرفی زده، نه كاری كرده و نه خلاف دين رفتار كرده است. اگر حرفی زده در جهت مردم و اعتقادش بوده و هیچ موردی ندارد، ولی چرا با او برخورد می‌شود، معلوم نيست.»

دادکان همچنین گفت: «هر کس به دنبال حذف وریا غفوری است بداند که ظلم پایدار نخواهد بود.»

هم‌زمان برخی از فوتبالیست‌ها و هنرمندان نیز به این موضوع واکنش نشان دادند.

علی کریمی، ملی‌پوش پیشین فوتبال، روز پنج‌شنبه نهم تیر، در اینستاگرام خود نوشت: «این تیم، این هوادار، کمترین حقش بودن وریا است.»

علی چینی، بازیکن سابق تیم استقلال، نیز از این که صحبت کردن درباره مشکلات مردم «خط قرمز است»، انتقاد کرد و خواستار باقی ماندن وریا غفوری در تیم استقلال شد.
کیهان کلهر، موسیقیدان و استاد کمانچه نیز، در حمایت از وریا غفوری نوشت: «حذف نمی‌توانید کرد آن کس را که غمش فقر و بیکاری و نان ملتی است. قهرمان کسی است که از قهر و درد ایرانیان بگوید.»

از سویی، روزنامه جام جم در شماره روز شنبه ۱۱ تیر خود وریا غفوری را یک بازیکن «معمولی» نامید و نوشت: «او مدت‌ها است که از نظر فنی افت کرده است، اما حتی وقتی جوان‌تر هم بود، در پست خودش بهترین نبود.»

این روزنامه وابسته به صداوسیمای جمهوری اسلامی کل ماجرا را به گردن رسانه‌های خارج از کشور انداخت و افزود: «تمدید قرارداد وریا غفوری پایانی خواهد بود بر بلبشویی که رسانه‌های معاند به راه انداختند.»

در پی انتشار خبر عدم تمدید قرارداد وریا غفوری با تیم استقلال، شماری از طرفداران این فوتبالیست روزهای هشتم و نهم تیر مقابل باشگاه استقلال تجمع اعتراضی برگزار کردند.

تجمع‌کنندگان با سر دادن شعارهایی از جمله «وریای با غیرت، حرف تو حرف ملت» و «آجرلو یادت باشه، وریا باید باشه» حمایت خود را از وریا غفوری نشان دادند.


وریا غفوری٬ بازیکن ۳۴ ساله فوتبال، شش سال پیش از تیم سپاهان جدا شد و به تیم استقلال تهران پیوست.

وی بارها اعلام کرده که هیچ تمایلی به جدایی از استقلال ندارد، با این حال چند روز پیش خبر رسید که قرارداد او تمدید نشده است. هواداران او موضع‌گیری‌های سیاسی و اجتماعی وریا غفوری را علت این تصمیم می‌دانند.


در پی انتشار خبر عدم تمدید قرارداد آقای غفوری، هواداران تیم استقلال و طرفداران او در شبکه‌های اجتماعی نیز با یادآوری برخی از سخنان او در حمایت از مردم هشتگ «وریا تنها نیست» را داغ کردند.

اعتراض به عدم صدور مجوز برای حضور زنان در ورزشگاه‌ها، هم‌دردی با مردم آبادان پس از فرو ریختن ساختمان متروپل، و انتقاد از عملکرد مقام‌های جمهوری اسلامی در زمینه اقتصادی و وضعیت نامناسب معیشتی مردم، برخی از موضع‌گیری‌های اخیر وریا غفوری است.

وی پیش‌تر تأکید کرده بود که وقتی صحبت از مسائل اجتماعی و مدنی می‌شود، ترجیح می‌دهد که از جایگاه خود برای بیان خواسته‌های مردم استفاده کند.

مصطفی آجرلو، مدیرعامل باشگاه استقلال که از اعضای پیشین سپاه پاسداران است، هنوز درباره علت عدم تمدید قرارداد وریا غفوری توضیحی نداده است.

XS
SM
MD
LG