لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۳۱

نماینده هلند در پارلمان اروپا به صدای آمریکا: اعتراضات در ایران به پایان نرسیده است


تایس روتن، نماینده هلند در پارلمان اروپا
تایس روتن، نماینده هلند در پارلمان اروپا

تایس روتن، نماینده هلند در پارلمان اروپا، روز یکشنبه در گفت‌و‌گویی اختصاصی با صدای آمریکا با رد این موضوع که اعتراضات در ایران به پایان رسیده است، گفت که قانون‌گذاران اروپایی در استراسبورگ به موضوع ایران و بحث مسموم کردن عامدانه دختران دانش‌آموز خواهند پرداخت و قطعنامه‌ای را نیز در این باره صادر خواهند کرد.

روتن که یکشنبه ۲۱ اسفند در یک تجمع اعتراضی ایرانیان در آمستردام حضور یافته بود، به صدای آمریکا گفت: «ما در پارلمان‌های اروپایی کاملا شفاف گفته‌ایم که می‌خواهیم سپاه پاسداران به عنوان همان چیزی که هست، یعنی تروریست، شناسایی شود. آنها علیه مردم کشور خودشان و مردم منطقه هراس‌افکنی می‌کنند. به همین دلیل ما به تلاشمان در این راستا ادامه خواهیم داد.»

او افزود: «ما هفته آینده در استراسبورگ نیز به موضوع ایران و بحث مسموم کردن عامدانه دختران دانش‌آموز می‌پردازیم و قطعنامه‌ای را نیز در این باره صادر می‌کنیم. این فرصت دیگری برای اعمال فشار بر رژیم ایران و نیز بر کشورهای اروپایی برای انجام اقدامات بیشتر است. ما باید به حمایت نیرومندانه از مردم ایران ادامه دهیم. برخی می‌گویند اعتراضات تمام شده. اما این طور نیست و اعتراضات تمام نشده است.»

روتن در پایان بر تداوم مبارزه برای عدالت در ایران، و نیز حمایت از ایرانیان ساکن اروپا «که آنها هم تحت سرکوب برون‌مرزی رژیم ایران هستند» تاکید کرد.

پیشتر هانا نیومن، نماینده آلمان در پارلمان اروپا، نیز گفته بود که پارلمان اروپا قرار است چهارشنبه ۲۴ اسفند مسمومیت دختران دانش‌آموز در ایران را مورد بحث و بررسی قرار دهد و به دنبال آن قطعنامه‌ای را صادر کند.

به گفته نیومن، جلسه پارلمان «فرصت مهم دیگری برای افزایش آگاهی در مورد سرکوب» در ایران و «مخالفان شجاع آن» است.

مطالب مرتبط

XS
SM
MD
LG