لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۲۳

خانواده مسافران پرواز ناپدید شده مالزی در بیم و امید


بستگان سرنشینان هواپیمای خطوط هوایی مالزی همچنان در بی خبری و نگرانی به سر می برند.
بستگان سرنشینان هواپیمای خطوط هوایی مالزی همچنان در بی خبری و نگرانی به سر می برند.
در حالی که جستجوی بین المللی برای پیداکردن هواپیمای مسافربری ناپدید مالزی ساعت هاست که ادامه دارد، تا این لحظه از سرنوشت پرواز شماره ۳۷۰ خبری به دست نیامده، و امیدها برای زنده یافتن مسافران هر چه بیشتر رنگ می بازد.

افرادی که در فرودگاه پکن به پیشواز مسافران پرواز شماره ۳۷۰ خطوط هوایی مالزی رفته اند، همچنان در فرودگاه سرگردانند، و در انتظار دریافت خبری از آنچه که برسر هواپیمای حامل بستگانشان آمده، در بیم و امید به سر می برند.

پرواز شماره ۳۷۰ خطوط هوایی مالزی اوایل بامداد شنبه با ۲۲۷ مسافر و ۱۲ خدمه از کوآلامپور عازم پکن بود، که یکساعت بعد از بلند شدن از زمین، و در ارتفاع ۱۱،۵۰۰ متری از زمین ارتباطش با برج مراقبت پرواز قطع شد. دو مسافر پرواز کودکان زیر یکسال بودند.

علاوه بر ۱۵۲ مسافر چینی، ۳۸ نفر مالزیایی، هفت تبعه استرالیا، سه فرانسوی، و چهار آمریکایی – از جمله یک کودک زیر یکسال – و نیز مسافرانی از نیوزیلند، اوکراین، کانادا، روسیه، ایتالیا، تایوان، هلند، و اتریش در میان مسافران هواپیمای بوئینگ ۷۷۷ مالزی بودند.

مقامات فرودگاه بین المللی پکن، بستگانِ نگران و چشم انتظار را به هتلی در پکن منتقل کردند، تا از آنجا تازه ترین خبرها را درباره پرواز ناپدید شده به آنها اطلاع دهند. با طولانی تر شدن زمان انتظار، لحظه به لحظه بر نگرانی چسم انتظاران افزوده می شود.

حضور دهها خبرنگار در هتل، و نرسیدن هیچ خبری از سرنوشت هواپیما، وضعیت را در هتل آشفته تر کرده است. یکی از منتظران در هتل در پاسخ به خبرنگاری که وضعیت را از او پرسیده بود گفت: «چطور می خواهید باشد؟ در اتاقی که در هتل به ما داده اند، مسن تر ها و زنها در حال گریه و زاری اند.»

یکی از بستگان یک مسافر آمریکایی پرواز به صدای آمریکا گفت مرتباً از طرف خطوط هوایی به وی خبرهایی می رسد و هنوز امیدش را از دست نداده است.

مقامات ویتنام می گویند آخرین باری که از هواپیمای ناپدیدشده خبری دریافت کردند، هواپیما در فاصله ۲۴۰ کیلومتری سواحل جنوب غربی ویتنام و در نزدیکی جزیره توچو بود.

رئیس خطوط هوایی مالزی می گوید خلبان هواپیما ظاهری احمدشاه مالزیایی است که سال ۱۹۸۱ به این خطوط پیوسته، و تاکنون ۱۸،۰۰۰ ساعت پرواز را خلبانی کرده است.

خطوط هوایی مالزی یکصد هواپیما در اختیار دارد که ۱۵ فروند از آنها جت۲۰۰-۷۷۷ است. از سال ۱۹۹۵که این هواپیماها مورد استفاده تجاری قرار گرفت، تنها یک سانحه گزارش شده است: تیرماه ۱۳۹۲ پرواز هواپیمای ۷۷۷ شرکت هوایی آسیانا هنگام برزمین نشستن در فرودگاه سن فرانسیسکو دچار سانحه شد. در این رویداد سه دختر نوجوان چینی جان خود را از دست دادند.
XS
SM
MD
LG