لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۳۵

ونزوئلا برای تقویت اقتصاد برکالاهای تجملاتی مالیات وضع می‌کند


مجسمه‌ای از کارگران نفتی – سمبل صنعتی که برای سلامت اقتصادی ونزوئلا کليدی است –پياده‌رويی در کاراکاس را تزئين می‌کند.
مجسمه‌ای از کارگران نفتی – سمبل صنعتی که برای سلامت اقتصادی ونزوئلا کليدی است –پياده‌رويی در کاراکاس را تزئين می‌کند.

به طور گسترده‌ای باور بر این است‌که ونزوئلا در رکود اقتصادی قرار دارد، اگر چه بانک مرکزی آمار رسمی تولید ناخالص ملی سال جاری را منتشر نکرده است

درحالی‌که کاهش قيمت‌های نفتی خزانه ارزی کشورهای عضو اوپک را مورد تهديد قرار داده است، مقام‌های ارشد مالیاتی ونزوئلا می‌گويند برای کمک به تقویت منابع مالی حکومت ماليات کالاهای لوکس مانند الکل و تنباکو را افزایش خواهند داد.

مقام ارشد مالياتی خوزه ديويد کابلو، طی مراسمی به همراهی رئيس جمهوری نيکلا مادورو، در پايان روز پنج‌شنبه ۲۹ آبان‌ماه، گفت خریداران کالاهای لوکس، از جمله اتومبیل‌های تجملاتی که بيش از ۳۰ هزار دلار ارزش دارند، از اين پس بجای ۱۰ درصد مالیات ۱۵ درصد خواهند پرداخت.

اين اقدام، به عنوان بخشی از سياست‌های ۲۸ موردی رئيس جمهوری که به منظور تقویت اقتصاد کشور اعلام شد، نرخ مالیات بر روی محصولاتی نظير شراب و سیگار را افزایش داده درحالی‌که برخی از مزایای مالیاتی در اختيار موسسات مالی را حذف می‌کند.

آقای کابلو گفت، «چه کسانی مالیات بر کالاهای تجملاتی می‌پردازند؟ کسانی که قایق بادبانی، هواپیما، و یا زمين‌های بزرگ می‌خرند- مردمانی که بیش از حد از پول استفاده می‌کنند.»

روز چهارشنبه، کابلو تصریح کرد که مالیات آبجو بيشتر نخواهد شد، زيرا آبجو محبوب‌ترین نوشیدنی مردم است.»

به طور گسترده‌ای باور بر این است‌که ونزوئلا در رکود اقتصادی قرار دارد، اگر چه بانک مرکزی آمار رسمی تولید ناخالص ملی سال جاری را منتشر نکرده است.

۳۰ درصد کاهش قيمت‌های نفت از خردادماه سال جاری تاکنون، توام با تورم بالاتر از ۶۰ درصد و کاهش مداوم ذخایر بین‌المللی نگرانی‌های سرمایه‌گذاران را در مورد ظرفیت کشور برای بازپرداخت اقساط بدهی‌هايش بيشتر کرده است.

مادورو گفته است دولت او توانايی بازپرداخت بدهی‌هايش را دارد.

XS
SM
MD
LG