لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۱۶

وحید بهشتی در یک میهمانی نامه‌ای را در مورد سپاه «به دست پادشاه» بریتانیا رساند


وحید بهشتی. ارشیو
وحید بهشتی. ارشیو

وحید بهشتی، فعال حقوق بشر که از ۷۰ روز قبل تاکنون در برابر وزارت خارجه بریتانیا دست به اعتصاب غذا زده و خواستار افزوده‌شدن نام سپاه پاسداران به فهرست نهادهای تروریستی این کشور شده، می‌گوید به میهمانی دربار بریتانیا به مناسبت تاچگذاری چارلز سوم دعوت شده و در آنجا نامه‌ای را که خطاب به پادشاه بریتانیا نوشته به او رسانده است.

او در توییتی نوشته است نامه‌ای را که در ارتباط با درخواست برای قرار گرفتن نام سپاه در فهرست سازمانهای تروریستی و اعتصاب غذا مقابل وزارت خارجه بریتانیا نوشته «به دست پادشاه» رسانده و از این موقعیت در جهت رساندن «صدای مردم استفاده» کرده است.

وحید بهشتی سه‌شنبه گذشته هم با طارق احمد، معاون امور خاورمیانه در وزارت خارجه بریتانیا، ملاقات کرد و از حمایت این چهره سیاسی از افزوده‌شدن نام سپاه پاسداران به فهرست تروریستی خبر داد.

صد و بیست و پنج تن از نمایندگان پارلمان بریتانیا هم روز چهارشنبه، ۳۰ فروردین‌ماه، در نامه‌ای به نخست‌وزیر این کشور با اعلام حمایت از وحید بهشتی، کنشگر ایرانی، بر فوریت تروریستی شناخته‌شدن سپاه پاسداران تاکید کردند.

این در حالی است که هزاران نفر از ایرانیان مخالف جمهوری اسلامی روز شنبه ۹ اردیبهشت با شرکت در یک راهپیمایی و تجمع اعتراضی گسترده در لندن از بریتانیا خواستند برای اضافه‌کردن سپاه پاسداران به فهرست سازمان‌های تروریستی اقدام کند.

پیام حمایت شیرین عبادی از خواسته وحید بهشتی برای تروریست اعلام شدن سپاه
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:01:11 0:00

XS
SM
MD
LG