لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۵۶

طرح مشترک ایالات متحده و کره جنوبی


مقامات وزارت دفاع کره جنوبی از تدوین یک طرح احتمالی با ارتش ایالات متحده خبر داده اند که با استفاده از آن می توانند نسبت به اقدامات تحریک آمیز آتی کره شمالی قاطعانه و سریع واکنش نشان دهند.

«طرح مشترک مقابله با تحریک» روز جمعه و در بحبوحه یکی از پرتنش ترین دوران های تاریخ شصت سال گذشته شبه جزیره کره امضا شده است.

مقامات کره جنوبی اعلام کردند که طرح جدید نقش نیروهای ایالات متحده برای کنترل عملیاتی نیروها در دوران جنگ در شبه جزیره را تغییر نخواهد داد. با این وجود این کره جنوبی خواهد بود که به اقدامات تحریک آمیز کره شمالی که در مقیاس جنگ تمام عیار نیستند، واکنش نشان خواهد داد.

سخنگوی وزارت دفاع ملی کره جنوبی گفته است در صورت اقدامات تحریک آمیز محدود از جانب کره شمالی، کره جنوبی بر اساس توافق نامه جدید می تواند از نیروهای ایالات متحده درخواست پشتیبانی کند. براساس توافق نامه جدید ارتش کره جنوبی هم اکنون به نوعی به آمادگی نظامی مشترک پیشرفته ای مجهز است که می تواند «به سرعت و با قاطعیت هر نوع اقدام تحریک آمیز و متجاوزانه از جانب کره شمالی را خنثی کند».

اقدامات تحریک آمیز پیونگ یانگ در پرتاب موشک بالستیک و توسعه سلاح های اتمی و نقض قطعنامه های سازمان ملل متحد تحریم ها و محکومیت های بین المللی به همراه داشته است.
XS
SM
MD
LG