لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۴۶

آماده باش کره جنوبی در پی حمله سایبری


مقام های کره جنوبی سرگرم بررسی ابعاد و جوانب حمله ای سایبری هستند که امروز چهارشنبه سه ایستگاه تلویزیونی و دو بانک عمدۀ آن کشور را فلج کرده است.
مقام های دولتی و پلیس کره جنوبی می گویند دست کم شماری از فایل های کامپیوتری در جریان این حمله سایبری از بین رفته است.

یکی از مقام های پلیس کره جنوبی اعلام کرده اند که این حمله سایبری بسیار گسترده بوده و بازگرداندن فعالیت های این چند بانک و شبکه تلویزیونی به چند روز زمان نیاز دارد. این در حالی است که بانک هایی که شبکه کامپیوتری شان آسیب دیده بود، فعالیت های عادی خود را از سرگرفته اند و شبکه های تلویزیونی نیز به پخش برنامه های خود به روال عادی ادامه می دهند، اما تلاش برای احیای شبکه های کامپیوتری این نهادها ادامه دارد.

دولت کره جنوبی بدواً احتمال اقدام به این حمله سایبری را از ناحیه همسایه شمالی خود مطرح کرده بود، اما این احتمال در پی بررسی بیشتر جوانب حمله، اعلام شده است که تحقیقات بیشتری دراین خصوص باید انجام شود و فعلاً برای قضاوت قطعی زود است.

کره جنوبی اعلام کرده که ارتش آن کشور به دنبال این حمله در حال آماده باش است.

به رغم آن که یک گروه هکر، مسئولیت این حمله سایبری را به عهده گرفته، سئول می گوید هنوز برای پذیرفتن این ادعا زود است و کند و کاو در این زمینه باید تکمیل شود.

گسترده ترین حمله سایبری به سیستم های کامپیوتری کره جنوبی، به پیونگ یانگ نسبت داده شد و در سال ۲۰۱۱ انجام گرفت. این حمله ۱۰ روز طول کشید و نام «ده روز بارانی» به خود گرفت.
XS
SM
MD
LG