لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۴۶

آژانس توسعه بین‌المللی آمریکا از کشته شدن یکی از پیمانکارانش بر اثر بمباران غزه خبر داد


آژانس توسعه بین‌المللی ایالات متحده اعلام کرد یکی از پیمانکارانش در غزه، به همراه همسر و دو دختر چهار و دو ساله او، در ماه نوامبر بر اثر حمله هوایی اسرائیل کشته شدند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، این نهاد آمریکایی پیمانکار کشته‌شده خود را هانی جننا ۳۳ ساله و همسر و فرزندانش را عبیر ۳۲ ساله و مریم و زینا، ۴ و ۲ ساله معرفی کرد و افزود:«بر اساس اطلاعاتی که در حال حاضر در اختیار ما قرار دارد، این خانواده روز یکشنبه ۵ نوامبر در جریان حمله هوایی اسرائیل در محله السبرا شهر غزه در محل سکونتشان کشته شدند.»

یک سخنگوی آژانس توسعه بین‌المللی ایالات متحده به رویترز گفت: «ما از مرگ غیرنظامیان بی‌گناه و بسیاری از کارکنان نهادهای مدنی که در این درگیری کشته شده‌اند، از جمله افراد شجاعی مانند هانی جننا، غمگین هستیم و از جو بایدن می‌خواهیم تا اسرائیل را در این زمینه پاسخگو کند.»

ارتش اسرائیل در واکنش به این خبر، مسئولیت در کشته شدن جننا را تایید یا رد نکرد، اما گفت که همیشه از قوانین بین‌المللی پیروی می‌کند و اقدامات احتیاطی ممکن را برای کاهش آسیب غیرنظامیان انجام می‌دهد.

مقامات بهداشتی فلسطینی غزه، وابسته به گروه تروریستی حماس، می‌گویند از زمان حمله هفتم اکتبر حماس به اسرائیل و پاسخ ارتش اسرائیل به آن، حدود ۱۹ هزار نفر در غزه کشته شده‌اند. اسرائیل می‌گوید نیمی از این نفرات کشته شده از اعضای شبه‌نظامی حماس هستند.

شبه‌نظامیان حماس و جهاد اسلامی که هر دو از حمایت جمهوری اسلامی ایران برخوردارند، در حمله ۱۵ مهر به اسرائيل دست‌کم ۱۲۰۰ تن را، که اکثرا غیرنظامی بودند، کشتند و حدود ۲۴۰ تن از جمله کودکان، زنان و سالمندان را گروگان گرفتند.

شماری از گروگان‌ها به جز ۱۳۵ تن که احتمالاً برخی از آنها زنده نیستند، در جریان آتش‌بس یک هفته‌ای بین اسرائیل و حماس آزاد شدند.

ایالات متحده، بریتانیا، اتحادیه اروپا، ژاپن، کانادا، استرالیا، و شماری دیگر از کشورها حماس را در فهرست سازمان‌های تروریستی طبقه‌بندی کرده‌‌اند.

XS
SM
MD
LG