لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۵۹

مقام‌های ارشد پنتاگون در راه اسرائیل؛ آمریکا خواستار احتیاط بیش‌تر در جنگ غزه است


چارلز کیو براون، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا
چارلز کیو براون، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا

رهبران نظامی و غیرنظامی وزارت دفاع ایالات متحده، پنتاگون، هفته آینده به اسرائیل سفر خواهند کرد؛ سفری که در راستای تلاش دولت جو بایدن برای به‌حداقل رساندن تلفات غیرنظامیان است و بر احتیاط بیش‌تر در جنگ این کشور با گروه حماس تاکید دارد.

نشریه هیل روز جمعه در گزارشی خبر داد که ژنرال چارلز براون، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا، در سفر خود به خاورمیانه به لوید آستین وزیر دفاع خواهد پیوست. این نخستین بار است که این بالاترین مقام ارتش پس از تصدی این سمت به خاورمیانه سفر می‌کند.

همزمان پت رایدر، سخنگوی مطبوعاتی پنتاگون، به خبرنگاران گفته است ژنرال چارلز براون و لوید آستین برای دیدار با سران اسرائیل به آن کشور می‌روند.

این سفر در حالی انجام می‌شود که دولت آمریکا نسبت به تمایل اسرائیل برای به‌حداقل رساندن تلفات غیرنظامیان تاکید کرده و جان کربی هماهنگ‌کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید نیز گفته است واشنگتن خواهان کاهش شدت جنگ در غزه به نفع یک «استراتژی هدفمندتر» در «آینده نزدیک» است.

پیش‌تر هم جیک سالیوان مشاور امنیت ملی کاخ سفید، که روز جمعه ۲۴ آذر در اسرائیل بود، گفت واشنگتن به اسرائیل فشار می‌آورد تا جنگ در غزه را به جای بمباران و عملیات زمینی گسترده، بر هدف قراردادن دقیق رهبران حماس متمرکز کند.

او که به منظور تلاش برای کاهش تلفات غیرنظامیان فلسطینی به اسرائیل سفر کرده است، اشاره‌ای به زمان وقوع چنین تغییر احتمالی در رویکرد اسرائیل، نکرد.

اسرائیل از زمان حمله تروریستی ۱۵ مهر حماس که حدود یک‌ هزار و ۲۰۰ کشته برجا گذاشت، در برابر فشار فزاینده جهانی علیه حملات خود در نوار غزه با هدف نابودی این گروه شبه‌نظامی مورد حمایت حکومت ایران، مقاومت کرده است.

XS
SM
MD
LG