لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۱۴

حمایت مایک پنس از اقدامات سازمان اجرا کننده قوانین مهاجرت و گمرک آمریکا


مایک پنس، معاون رئیس جمهوری آمریکا، اعلام کرد که دولت از اقدامات آی سی ایی، سازمان مجری قوانین گمرک و مهاجرت آمریکا، حمایت می‌کند.

آقای پنس، روز جمعه ۱۵ تیر در دیدار از مقر مرکزیآی سی ایی، ضمن اعلام این مطلب، اقدامات این سازمان را برای امنیت آمریکا مفید دانست.

اعلام پشتیبانی آقای پنس در حالی صورت می گیرد که اعتراض به اعمال سختگیرانه قوانین مهاجرت، و دستگیری و اخراج افرادی که به صورت غیرقانونی در آمریکا هستند، موجب اعتراض و تظاهرات در سراسر کشور شده و گروهی از نمایندگان کنگره، خواهان توقف فعالیت‌های این سازمان شدند.

معاون رئیس جمهوری آمریکا گفت: «آی سی ایی با انجام وظایف خود، روز به روز امنیت آمریکا و شهروندان ما را بهبود می بخشد. برای همین من امروز به روشنی تاکید می‌کنم، در دولت پرزیدنت ترامپ، سازمان اجرای قوانین مهاجرت و گمرک ایالات متحده ملغی نخواهد شد.»

این سازمان در اجرای سیاست‌های سختگیرانه اخیر، فرزندان زیر ۱۸ سال کسانی را که به صورت غیرقانونی وارد خاک آمریکا شدند را از خانواده‌های آنها جدا کرده و والدین آنها را زندانی کرده است. به رغم فرمان اجرایی پرزیدنت ترامپ در بازگرداندن آنها، هنوز بیش از ۲۰۰۰ کودک از خانواده ها جدا هستند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG