لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۲۶

درپی ناآرامی در سالروز مرگ مایکل براون در فرگوسن وضعیت اضطراری اعلام شد


درپی ناآرامی در سالروز مرگ مایکل براون در فرگوسن وضعیت اضطراری اعلام شد
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:01:50 0:00

در پی تظاهراتی که به مناسبت نخستین سالگرد کشته شدن یک جوان سیاهپوست توسط پلیس برگزار شد، شهر فرگوسن در ایالت میزوری آمریکا بار دیگر دستخوش آشوب شد و پلیس پس از بازداشت عده زیادی از معترضان، وضعیت اضطراری در شهر اعلام کرد.

این ناآرامی‌ها که روز دوشنبه ۱۰ اوت (۱۹ مرداد ماه) بالا گرفت، یک سال پس از آشوب‌های مربوط به اعتراض‌ به کشته شدن مایکل براون، جوان سیاهپوست ۱۸ ساله، به دست پلیس در شهر فرگوسن رخ داد.

ده ها معترض روز دوشنبه با سرپیچی از دستور پلیس، که وضعیت اضطراری اعلام کرده بود، دست به تظاهرات زدند، و با پلیس درگیر شدند.

معترضان می گویند از سال گذشته تاکنون هیچ چیز تغییر نکرده و رفتار و واکنش پلیس به همان منوال قبل است.

اعتراض‌های روز دوشنبه پس از آن اوج گرفت که یکشنبه شب، یکی از معترضان با شلیک پلیس زخمی شده و به بیمارستان منتقل شد. به گفته مقامات پلیس، این فرد مسلح بوده و به طرف پلیس تیراندازی کرده است اما پدرش می‌گوید که او مسلح نبوده است. در پی این حادثه پلیس وضعیت اضطراری اعلام کرد.

در پی بالاگرفتن ناآرامی‌ها در فرگوسن، حضور پلیس در شهر از اواخر دوشنبه افزایش یافت و شماری از معترضان که بطری‌های خالی و سنگ پرتاب می‌کردند و تلاش داشتند راهبندان به وجود آورند، بازداشت شدند.

با وجود این، برخی شهروندان فرگوسن به خبرنگاران گفتند که وضع شهر به بدی سال گذشته نیست.

در حال حاضر پلیس کنترل شهر را در دست دارد و از شهروندان درخواست آرامش و خویشتنداری کرده است، اما انتظار برپایی تظاهرات گسترده‌تری می‌رود.

XS
SM
MD
LG