لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۲۵

اعتراضات به کشته شدن یک سیاهپوست در شارلوت آمریکا برای چهارمین روز ادامه یافت


راهپیمایی در اعتراض به کشته شدن یک سیاهپوست، جمعه شب نیز ادامه یافت.
راهپیمایی در اعتراض به کشته شدن یک سیاهپوست، جمعه شب نیز ادامه یافت.

با گذشت چهار روز از کشته شدن کیث لمون اسکات، توسط پلیس شهر شارلوت ایالت کارلینای شمالی، تظاهرات اعتراض آمیز به کشته شدن این شهروند سیاهپوست ادامه دارد.

همزمان با این اعتراضات، فیلمی که توسط تلفن هوشمند همسر مقتول از ماجرا گرفته شده جمعه دوم مهر توسط خانواده اسکات منتشر شده است. در این فیلم که لحظات پیش از مرگ آقای اسکات را نشان می‌دهد، صدای همسر مقتول شنیده می‌شود که از مأموران پلیس خواهش می‌کند که به شوهرش شلیک نکنند.

با این حال پلیس هنوز ویدیوی خود را منتشر نکرده و اعلام کرده است که تا پایان تحقیقات از انتشار آن خودداری می‌کند.

کشته شدن اسکات باعث تظاهرات ادامه دار خیابانی مردم شهر در چهار روز اخیر شده است. حادثه قتل این شهروند سیاهپوست باعث خشم جامعه آفریقایی تباران شهر شارلوت شده است و شعار زندگی سیاهان نیز با ارزش است، در این تظاهرات به چشم می‌خورد.

در این تظاهرات عده‌ای دستگیر شدند و یک تن نیز تا کنون کشته شده است.

به گفته یکی از تظاهرکنندگان مردم در تظاهرات دلسردی و ناامیدی خود را نشان می‌دهند.

او گفت: "من فکر می‌کنم مردم خشم خود را خالی می‌کنند و با هم حرف می‌زنند که این خوب است. اگر مردم بتوانند با هم بدون خشونت حرف بزنند خیلی خوب است.

دو شب پیش، بعد از درگیری و به خشونت گراییدن تظاهرات، جنیفر رابرتز، شهردار شهر از گارد ملی خواست تظاهرات را پراکنده کند و کنترل شهر را در دست بگیرد.

فیلم ویرایش نشده این تظاهرات که توسط موبایل گرفته شده در رسانه‌های اجتماعی در سراسر اینترنت پخش شده است. یکی از تظاهرکنندگان می گوید جهان باید این فیلم را که به طور زنده ضبط شده و هیچگونه ویراستاری در آن انجام نشده ببیند، نه فیلم‌هایی را که ویرایش شده‌اند و صحنه‌های خاصی را نشان می‌دهند.

به همین علت است که بسیاری از اهالی شهر می‌خواهند ویدیویی را که پلیس از واقعه گرفته منتشر کند. اما کر پوتنی، رئیس پلیس شهر، گفته است که انتشار این ویدیو به تحقیقات لطمه خواهد زد و تا پایان تحقیقات منتشر نخواهد شد.

XS
SM
MD
LG