لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۵۸

واکنش مردم اسراييل و سرزمين های فلسطينی به سخنرانی باراک اوباما


واکنش مردم اسراييل و سرزمين های فلسطينی به سخنرانی باراک اوباما
واکنش مردم اسراييل و سرزمين های فلسطينی به سخنرانی باراک اوباما

مردم اسراييل و ساکنان سرزمين های فلسطينی به سخنرانی پرزيدنت باراک اوباما، رييس جمهوری آمريکا، واکنش نشان دادند.

ربحی ابو حموسپ، يک فلسطينی ساکن اورشليم شرقی، می گويد حرفهای پرزيدنت اوباما را باور ندارد. وی می گويد رييس جمهوری آمريکا با حرف از اعراب حمايت می کند و با سلاح از اسراييل ها.

اِولين حجير، يک شهروند ۲۴ ساله اورشليم شرقی، می گويد باراک اوباما هيچ کاری برای اعراب انجام نداده است، شرايط ما پس از به روی کار آمدن دولت اوباما تغييری نکرده، حتی بدتر هم شده است چون شهرک سازی همچنان ادامه دارد.

محمد داربز، يک فلسطينی ۲۲ ساله، نيز سخنان رييس جمهوری آمريکا را در رابطه با بازگشت به مرزهای سال ۱۹۶۷، بيشتر يک شعار می داند. وی می گويد نمی داند اين حرف به چه معنی است.

شهروندان اسراييلی نيز به سخنان رييس جمهوری آمريکا انتقاد داشتند.

حييم، يک اسراييلی ساکن غرب اورشليم، می گويد به اوباما نبايد اعتنا کرد. اسراييل يک کشور مستقل است.

عفَرت، يک اسراييلی ديگر، می گويد سخنان رييس جمهوری آمريکا در رابطه با بازگشت به مرزهای سال ۱۹۶۷ را نمی پسندد. وی می گويد اگر بازگشت به اين مرزها صلح واقعی به دنبال خواهد داشت، اين راه حلی است که بايد در نظر گرفته شود. اما وی ترديد دارد که اين طرح به صلح بی انجامد.

ليسا کتس، يک اسراييلی ديگر، بازگشت به مرزهای ۱۹۶۷ را غيرممکن می داند و می گويد اين روند ۱۰۰ سال طول خواهد کشيد تا در نهايت به گفته وی اين منطقه مانند آمريکا کشوری شود دمکراتيک و برای همه.

XS
SM
MD
LG