لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۲۵

پمپئو: ظریف و روحانی ویترین مافیای فاسد دینی هستند؛ خامنه‌ای تصمیم‌گیرنده نهایی است


مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده شامگاه دوشنبه ششم اسفند به وقت آمریکا در پیامی در توئیتر و در واکنش به خبرهای استعفای محمد جواد ظریف، وزیر خارجه جمهوری اسلامی نوشت:‌ به خبر استعفای ظریف توجه داریم. خواهیم دید که برقرار می‌ماند یا نه. در هر صورت، ظریف و حسن روحانی، فقط ویترین مافیای فاسد دینی هستند. ما می‌دانیم که این خامنه‌ای است که تصمیم‌های نهایی را می‌گیرد.

وزیر خارجه آمریکا نوشته است: «سیاست ما هیچ تغییری نکرده است – رژیم باید مثل یک کشور نرمال عمل کرده و به مردم خود احترام بگذارد.»‌

محمدجواد ظریف وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران روز دوشنبه ششم اسفند با انتشار متنی در صفحه اینستاگرامش استعفا کرد. با وجود تایید رسمی استعفای او اما محمود واعظی رئیس دفتر حسن روحانی در توییتر نوشت که رئیس جمهوری ایران استعفای او را نپذیرفته است.

محمدجواد ظریف با حضور در پست وزارت خارجه تلاش داشت تا چهره جدیدی از دولت حسن روحانی و جمهوری اسلامی به دنیا نشان دهد و در میان طیف‌هایی از سیاست‌مداران غربی به عنوان یک «میانه‌رو» شناخته می‌شد. اما مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا به تازگی در ورشو گفته بود: «بعضی می‌گویند که این آقا میانه‌رو است ولی وقتی کسی آمریکا و اسرائیل را به انجام قتل متهم کند، دیگر میانه‌رو نیست. این‌ها نشانه‌هایی هستند که آقای ظریف و آقای روحانی به همان اندازه انقلابی هستند که دیگر رهبران نظام جمهوری اسلامی هستند.»

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG