لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۱۴

بازار مسکن آمریکا بار دیگر خریداران خارجی را جذب کرده


تنها چینی های نیستند که در بازار مسکن آمریکا فعالیت زیادی دارند، شهروندان ۷۰ کشور جهان در این بازار سرمایه گذاری کرده اند.

ثروتمندان در سراسر جهان بدنبال موقعیت و شرایط مناسبی هستند تا پول خود را سرمایه گذارای کنند. به همین جهت، برخی از این ثروتمندان شروع به سرمایه گذاری در بازار مسکن آمریکا کرده اند.

اگرچه خریداران خارجی در کل تنها ۶ درصد خانه های فروشی را خریداری میکنند، ولی در برخی از شهرها، به ویژه در منطقه کالیفرنیای جنوبی، میامی و نیویورک درصد خریداران خارجی بمراتب بالاتر است، و به همین جهت، قیمت و کرایه خانه بشدت بالا است.

بسیاری از مردم چین هنگام خرید خانه سعی می کنند که اصول فنگ شویی- فلسفه اعتقاد به هماهنگی بین هستی بشر و محیط زندگی - را رعایت کنند تا محیط زندگی با توجه به فلسفه چین باستان بهترین هماهنگی را با چهار عنصر اولیه عالم حیات داشته باشد و برای فرد خوش شانسی، تندرستی، و ثروت به بار آورد.

به عنوان نمونه، خانم کاتی ویکز، که یک آمریکائی چینی تبار است، میخواهد با استفاده از اصول فنگ شویی خانه ای در آمریکا خریداری کند. او می گوید به دنبال خانه کوچک و پرنور است. او هوای لس انجلس را می پسندد و می گوید در این شهر احساس راحتی و آرامش میکند. او افزود بسیاری از اهالی چین در این شهر زندگی میکنند و او احساس نمیکند که در یک کشور خارجی زندگی میکند.

جد کلکو، اقتصاددان ارشد شرکت مشاور املاک ترولیا دات کام، گفت : «برخی از نقاط آمریکا، مانند کالیفرنیا، میامی، و نیویورک بسیاری از خریداران خارجی را بخود جلب کرده، که باعث افزایش قیمت در این مناطق شده است. »

انجلا ونگ، مشاور املاک در لوس آنجلس، گفت که در سال گذشته بر تعداد مشتریان چینی وی ۳۰ درصد افزوده شده است. انجلا دلیل اول علاقه خارجیان برای خرید خانه در آمریکا را فرستادن فرزندانشان به مدارس آمریکائی، و دلیل دوم را، مهاجرت به آمریکا عنوان کرد.

نیمی از خریدارن چینی برای خرید خانه به ایالت کالیفرنیا میروند. در منطقه «ارواین» کالیفرنیا، یک مجموعه مسکونی وجود دارد که داخل خانه ها و محوطه سازی آن بر اساس اصول فلسفه یا هنر فنگ شویی ساخته شده، و توجه بسیاری ازخریداران چینی را بخود جلب کرده است.

امیل حداد، سازنده این مجموعه، گفت: «ما در تمام بخش های این مجموعه از اصول فنگ شویی استفاده کرده ایم. حتی مشاوران ما برای نام گذارای خیابانهای این مجموعه نیز، این اصول را رعایت کرده و از نام هائیکه تلفظ آنها راحت، و مناسب با خرافات چینی است استفاده کرده اند.»

تنها چینی های نیستند که از دست به خرید خانه در آمریکا زده اند، بلکه شهروندان ۷۰ کشور در بازار مسکن آمریکا سرمایه گذاری کرده اند.

شانن میلر، مشاور املاک، گفت: « اکثر خریداران خارجی پول خرید خانه را نقد پرداخت میکنند، که در لوس آنجلس رقابت با آنها را برای خریداران داخلی ، که پول نقد ندارند، مشکلتر ساخته است . »

استان اسمیت، مشاور املاک در منطقه بورلی هیلز لوس آنجلس گفت یکی از محله هائی که خریداران ثروتمند خارجی را بسیار جلب کرده منطقه بورلی هیلز است. او گفت در حال حاضر، بسیاری از کشورهای جهان با مشکلات و نوسانات اقتصادی مواجه هستند، بنابراین بسیاری از سرمایه داران با خرید خانه در این منطقه میخواهند تا پول خود را در محل امنی نگهداری کنند.

یکی دیگر از دلائل خرید خانه در آمریکا از سوی خارجیان گرفتن ویزای «ای بی ۵» است. برای گرفتن این نوع روادید، خارجی ها نه تنها باید دستکم تا میزان معینی در شرکتهای تجاری و یا صنعتی سرمایه گذاری کنند، بلکه آنها باید همچنین خانه ای در آمریکا داشته باشند.

بسیاری از اقتصاددانان پیش بینی کرده اند قیمت خانه های مسکونی در آمریکا بطور فزایندهای افزایش خواهد یافت.
XS
SM
MD
LG