لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۴ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۲۶

نیکی هیلی: ایران تاریخچه روشنی از دروغگویی درباره برنامه‌ هسته‌ای دارد


این اولین اظهارنظر نماینده آمریکا در سازمان ملل در اولین اظهارنظر بعد از بازگشت از مقر آژانس بین المللی انرژی اتمی با خبرنگاران سخن گفت.
این اولین اظهارنظر نماینده آمریکا در سازمان ملل در اولین اظهارنظر بعد از بازگشت از مقر آژانس بین المللی انرژی اتمی با خبرنگاران سخن گفت.

نماینده ایالات متحده در سازمان ملل متحد روز جمعه گفت جمهوری اسلامی ایران تاریخچه روشنی از دروغگویی درباره برنامه‌های هسته‌ای اش دارد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، نیکی هیلی در یک نشست خبری در نیویورک پس از سفر اخیر خود به وین و دیدار با مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی این مطلب را اظهار کرد.

وی در گفت‌وگو با خبرنگاران گفت، «من اطمینان خوبی به آژانس دارم، اما آنها با کشوری سر و کار دارند که تاریخچه روشنی از دروغگویی و پیگیری برنامه‌های پنهانی هسته‌ای دارد.»

خانم هیلی پیشتر درباره دیدار خود با یوکیا آمانو گفته بود پاسخ برخی پرسش‌ها درباره برجام را دریافت کرده، اما هنوز در مورد پایبندی ایران به توافق هسته‌ای تردیدهایی وجود دارد.

نماینده آمریکا پس از دیدار روز چهارشنبه در توئیتر نوشت، «با پرسش‌های فراوانی درباره توافق ایران به وین آمدیم. پاسخ‌های خوبی گرفتیم، اما هنوز تردیدها و نگرانی‌های زیادی داریم.»

وی در نشست خبری امروز خود نیز ضمن تقدیر از اقدامات آژانس برای راستی آزمایی توافق جامع اتمی تیر ماه ۱۳۹۴، گفت اما ایران اجازه دسترسی به مراکز نظامی را صادر نمی‌کند.

هیئت نمایندگی آمریکا در سازمان ملل روز چهارشنبه در بیانیه‌ای گفته بود، هیلی در دیدار با آمانو به دسترسی به تاسیساتی در ایران که برای نظارت بر برجام حیاتی هستند اشاره کرده است؛ از جمله دسترسی به هر جایی که آژانس اطلاعاتی در مورد فعالیت‌های مرتبط با برجام در آنها دارد.

بر اساس گزارش‌های آژانس بین المللی انرژی اتمی، تهران تاکنون به تعهدات خود در برجام عمل کرده است. اما کاخ سفید ایران را متهم کرده از «روح» توافق هسته‌ای با جامعه بین المللی تخطی می‌کند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG