لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۷:۲۳

چرا نیکی هیلی در وین درباره توافق هسته‌ای ایران با یوکیا آمانو دیدار کرد


خانم هیلی با آمانو در وین دیدار کرد.
خانم هیلی با آمانو در وین دیدار کرد.

ملاقات یوکیا آمانو، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی، با نیکی هیلی، سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد، در روز چهارشنبه در شرایطی انجام گرفت که نگرانی ها درباره آینده توافق هسته ای ایران افزایش می یابد.

خبرگزاری فرانسه نوشت: گزارش ها از وین مقر آژانس بین المللی انرژی اتمی از پایبندی ایران به توافق هسته ای حکایت دارد.

انتقادهای تند پرزیدنت ترامپ از توافق هسته ای باعث افزایش تنش بین دو دشمن دیرین شده است و ایران و آمریکا یکدیگر را به عدم پایبندی به روح برجام متهم کنند.

حسن روحانی، رییس جمهوری ایران، در واکنش به تحریم های جدید آمریکا گفته است ایران می تواند طی چند ساعت توافق هسته ای را ترک کند و واشنگتن را به زیر پا گذاشتن وعده هایش متهم می کند.

نیکی هیلی، سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد، در پاسخ گفته است تحریم های جدید مربوط به حمایت ایران از «تروریسم در سراسر جهان» و دیگر رفتارهایش است و تهران نمی تواند «با سوء استفاده از توافق هسته ای جهان را گروگان بگیرد».

کلسی دونپورت، تحلیلگر انجمن کنترل تسلیحات، به خبرگزاری فرانسه می گوید: «امید می رود که بازدید از آژانس بین المللی انرژی اتمی نگرانی ها درباره نظارت بر توافق را برطرف کرده و به هیلی نشان دهد که برجام برنامه هسته ای ایران را زیر یک میکروسکوپ قرار داده و حفظ آن در همین وضعیت بهترین راه برای جلوگیری از هر گونه فعالیت غیرقانونی هسته ای است.»

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG