لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۳۴

وزیر خارجه اوکراین: آمریکا همچنان «متحد اصلی اوکراین» در مقابله با تجاوز روسیه است


در کنفرانس خبری مشترک روز چهارشنبه وزرای خارجه آمریکا و اوکراین در کی‌یف، پایتخت اوکراین، دیمیتری کولبا با اشاره به حمایت‌های آمریکا گفت: «امروز یک بار دیگر متوجه شدیم که آمریکا همچنان شریک و متحد اصلی اوکراین در مقابله با تجاوز روسیه است.»

وزیر خارجه آمریکا نیز با تاکید بر «تعهد ایالات متحده» به حمایت از نیازهای دفاعی و بشردوستانه اوکراین، از بسته کمک‌های یک‌میلیارد دلاری اوکراین رونمایی کرد.

آنتونی بلینکن از مقاومت مردم اوکراین و همچنین پیشرفت این کشور در بازپس‌گیری زمین‌های تصرف شده توسط نیروهای روسیه، ستایش کرد.

همزمان کولبا، وزیر خارجه اوکراین از حمایت آمریکا قدردانی و بر اهمیت کمک‌های نظامی، در زمینه «قابلیت‌های دفاع هوایی» و «تامین موشک‌های دوربرد»، تاکید کرد.

همچنین وزیر خارجه اوکراین تاکید کرد که اوکراین به دنبال حمایت است نه استقرار نیروهای آمریکایی، از آمریکا برای اجازه دادن به کشورهای دیگر برای تامین جنگنده‌های اف-۱۶ تشکر کرد.

آنتونی بلینکن، وزیر امورخارجه آمریکا، روز چهارشنبه ۱۵ شهریور در سفری از پیش اعلام نشده وارد پایتخت اوکراین شد.

هدف از این سفر او نشان دادن ادامه حمایت آمریکا از تلاش اوکراین برای مقابله با تهاجم روسیه است.

اوکراین در مرحله دشوار ضدحمله برای پس گرفتن اراضی اشغال شده خود از روسیه است.

وزارت امورخارجه آمریکا گفته است که بلینکن با مقامات ارشد اوکراینی طی دو روز حضورش دیدار و گفتگو می کند و بر تعهد آمریکا به اوکراین که درگیر جنگی سخت با همسایه بزرگ خود است تاکید خواهد کرد.

XS
SM
MD
LG