لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۳۸

تعداد قربانیان توفان هاروی به ۱۴ نفر رسید؛ نگرانی مقام های هوستون از افزایش تلفات


خیلی از خیابان ها و بزرگراههای شهر هیوستون زیر آب هستند.
خیلی از خیابان ها و بزرگراههای شهر هیوستون زیر آب هستند.

فاکس نیوز گزارش داد با مرگ شش نفر از اعضای یک خانواده که در هیوستون در سیل کشته شدند، تعداد قربانیان توفان «هاروی» در شهر هیوستون به ۱۴ نفر رسید. همزمان مقام های چهارمین شهر بزرگ آمریکا می گویند نگران بازگشت توفان هستند.

تندباد هاروی پس از درنوردیدن هیوستون و شهرهای اطراف در روزهای نخست، بار دیگر روز دوشنبه با قدرتی بیشتر همراه با بارانهای سنگین اِستوائی به خشکی باز گشته و بنا به پیش بینی ها تا چهار شنبه قصد کوتاه آمدن ندارد.

شهردار و رئیس پلیس هیوستون از هم اکنون ابراز نگرانی می کنند که با فروکش کردن توفان و عقب نشینی آب، با جسدهای کسانی رو به رو شوند که نیروهای امداد و گاردساحلی موفق به نجات به موقع آنها نشده اند.

هر کس با قایقی برای کمک به سیل زدگان در هیوستون اقدام می کند.
هر کس با قایقی برای کمک به سیل زدگان در هیوستون اقدام می کند.

کمک به ماشینی که در آب گیر کرده است.
کمک به ماشینی که در آب گیر کرده است.

روز سه شنبه پرزیدنت دونالد ترامپ و بانوی اول آمریکا به تگزاس سفر کردند تا رئیس جمهوری از نزدیک در جریان جزئیات قرار بگیرد.

رئیس جمهوری ایالات متحده قرار است در جلسه ای در شهر کورپوس کریستی در جریان آخرین تحولات مناطق توفان زده قرار بگیرد.

پس از آن جلسه، آقای ترامپ با مقام های ایالتی تگزاس در شهر آستین دیدار و درباره عملیات امداد و نجات گفتگو خواهد کرد.

تازه ترین خبرها را از توئیتر صدای آمریکا دنبال کنید:

سیلوستر ترنر شهردار هوستون از نجات بیش از ۳ هزار نفر توسط گروههای امداد داوطلب و شهری خبر داد و گارد ساحلی نیز می گوید بیش از ۳ هزار نفررا به مناطق امن و پناهگاه ها منتقل کرده است. نیروها یداوطلب در امداد رسانی به اسکان یافتگان در پناهگاه ها نقش محوری را دارند.

کاخ سفید به کنگره اطلاع داده است که برای کمک های فوری به تگزاس و لوئیزیانا در جمع آوری زباله ها و پاکسازی منطقه پس از عقب نشینی آب، و کمک ها ی غذائی و بهداشتی به سیل زدگان، کمک ۳ میلیارد دلاری کفایت می کند تا بعد نوبت جبران خسارت ها به ساکنان مناطق توفان زده برسد.

گارد ساحلی تلاش دارد آب مخازن بزرگ پیرامون هوستون را کم کند. پناهگاه بزرگ هوستون که گنجایش ۵ هزار نفر را دار هم اکنون بیش از ۷ هزار نفررا در خود جای داده و مقام ها در جستجوی مکان های دیگر برای اسکان آسیب دیدگان نجات یافته از سیلاب هستند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG