لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۱:۲۵

آمریکا آماده تسهیل دسترسی ایرانیان به اینترنت آزاد است


سخنگوی وزارت امور خارجه ایالات متحده ضمن محکوم کردن ادامه بازداشت‌ها در ایران گفت: «حاضریم با شرکت‌های خصوصی و سایر دولت‌ها برای حل مشکل اینترنت مردم ایران همکاری کنیم.»

ند پرایس در کنفرانس خبری روز سه‌شنبه خود افزود: «اگر شرکتهای فناوری بخش خصوصی و حتی دیگر دولت‌ها، پیشنهادهای خوبی برای کمک بیشتر به مردم ایران داشته باشند تا بتوانند با یکدیگر و دنیای خارج ارتباط برقرار کنند، ما آماده شنیدن و همکاری در اجرای این پیشنهادها هستیم.»

او بازداشت ترانه علیدوستی و دیگر هنرمندان، خبرنگاران، دانشجویان، ورزشکاران، و مدافعین حقوق بشر را محکوم کرد و آن را تاکتیک جمهوری اسلامی برای ایجاد نفاق، ترس و سرکوب تظاهرات مسالمت آمیز دانست.

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا به نیابت از طرف دولت جو بایدن از مقامات جمهوری اسلامی خواست تا دست از بازداشتهای خودسرانه، و سلب آزادیهای بنیادین مردم ایران بردارد.

ند پرایس به مقامات جمهوری اسلامی یادآورد شد که آمریکا و جهان نظاره‌گر رفتار رژیم با خانم علیدوستی و آنهایی که خودسرانه بازداشت شده‌اند، خواهد بود.


  • 16x9 Image

    گیتا آرین

    خبرنگار ارشد بخش فارسی صدای آمریکا، عمدتا ً متمرکز بر خبرهای مربوط به حوزه سیاست خارجی او حرفه خبرنگاری را از سال ۱۳۶۶ با کار در رادیو شروع کرد و در سال ۱۳۸۳ به صدای آمریکا پیوست.

XS
SM
MD
LG