لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۲۴

پرزیدنت ترامپ: از توئیت کردن دست بر نمی دارم


پرزیدنت دونالد ترامپ می گوید قصد ندارد تغییری در سیاست خود در استفاده از توئیتر برای پیغام مستقیم به مردم ایجاد کند.

اسوشیتدپرس روز سه شنبه نوشت، هرچند رئیس جمهوری آمریکا سعی دارد «بال غربی» کاخ سفید را تغییر بدهد، اما مشخصا می گوید قصد ترک عادت توئیتر کردنش را ندارد. اشاره بال غربی، به بخش کارکنان کاخ سفید است که در روزهای اخیر شاهد تغییراتی بود و به تازگی جان کلی، رئیس دفتر کاخ سفید شده است.

رئیس جمهوری آمریکا روز سه شنبه ۱۰ مرداد نوشت: فقط رسانه های خبری جعلی و دشمنان ترامپ از من می خواهند که استفاده از شبکه های اجتماعی (با ۱۱۰ میلیون نفر) را متوقف کنم. این تنها راه برای من برای بیان حقیقت است.

این پیام توئیتری آقای ترامپ تنها یک روز بعد از آغاز به کار ژنرال جان کلی، رئیس جدید دفتر کاخ سفید منتشر شد.

به نوشته اسوشیتدپرس، آقای کلی خیلی زود حضور خود را با خبر برکناری آنتونی اسکارموچی اعلام کرد و از همه کارمندان ارشد خواست به او گزارش بدهند. اقدامی که با استقبال متحدان پرزیدنت ترامپ و قانونگذاران مواجه شد و آنها گفتند امیدوارند که حواشی کاخ سفید بعد از شش ماه با حضور ژنرال کلی پایان بیابد.

سناتور جمهوریخواه لیندزی گراهام به ان بی سی گفته، رئیس جمهوری ملزم است که برای همه ما رئیس جمهوری باشد و به آشفتگی ها پایان بدهد. بیشترین آشفتگی ها توسط او و فقط خود او تولید می شود.

توئیت های دونالد ترامپ از زمان انتخابات مورد انتقاد برخی جمهوریخواهان بود اما رئیس جمهوری آمریکا رویه خود را تغییر نداده و قرار هم نیست تغییر بدهد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

آقای کلی که وزیر امنیت داخلی بود، از روز دوشنبه کار خود را آغاز کرد.

XS
SM
MD
LG