لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۲۹

پرزیدنت ترامپ: شناسایی و اخراج مهاجران غیرقانونی از آمریکا آغاز شده است


نشست خبری روز دوشنبه ۲۵ بهمن رئیس جمهوری آمریکا و نخست وزیر کانادا.
نشست خبری روز دوشنبه ۲۵ بهمن رئیس جمهوری آمریکا و نخست وزیر کانادا.

رئیس جمهوری آمریکا می گوید وزارت امنیت داخلی ایالات متحده شناسایی و اخراج مهاجران غیرقانونی از کشور را آغاز کرده است.

دونالد ترامپ دوشنبه ۲۵ بهمن در یک نشست خبری در کاخ سفید همراه با جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا بار دیگر از سیاست های محدودیت ورود مهاجران و شهروندان برخی کشورها به آمریکا دفاع کرد.

ترامپ با تجلیل از نقش جان کلی وزیر امنیت داخلی کابینه اش گفت، جان کلی یک ژنرال است و من از او خواستم با قدرت اقدام کند.

وی افزود: ما کار عالی در مسائل مهاجرتی کردیم.. آدم هایی که سابقه شدید جنایی دارند را بازداشت می کنیم. ما آنها را اخراج می کنیم. بخاطر اینکه این وعده انتخاباتی من بود و مردم زیادی به من رای دادند که آن شعارها را اجرا کنم.

رئیس جمهوری آمریکا افزود: به همراه مهاجران برخی کسانی که سابقه تروریستی و جناحی دارند وارد کشور می شوند، همه سعی من این است که نگذارم آنها وارد کشور شوند.

همان موقع هم گفتم که همه آدمهای بد بخصوص کسانی که قاچاقچی مواد مخدر هستند را بیرون می کنیم. همه خوشحال هستند از این اقدامات ما و از ما حمایت می کنند.

پخش کامل این کنفرانس خبری در فیس بوک صدای آمریکا ببینید:

با اینکه جاستین ترودو دارای دیدگاه های متفاوت با دونالد ترامپ درباره مسائل مهاجرتی است، در این نشست کمتر دو رهبر به سمت انتقاد و چالش هم پیش رفتند.

جاستین ترودو در این نشست با دفاع از برنامه های مهاجرتی کانادا گفت، ما با آغوش باز پناهجویان زیادی حتی از سوریه را پذیرفته ایم. اما در عین حال، توجه مان به مسائل امنیتی و رعایت حال شهروندان مان هستیم.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG