لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۲۵

ترامپ: حادثه برلین طرح من برای سخت‌گیری ورود مسلمانان به آمریکا را تایید کرد


دونالد ترامپ بعد از ملاقات با مشاور امنیت ملی خود، مایکل فیلن
دونالد ترامپ بعد از ملاقات با مشاور امنیت ملی خود، مایکل فیلن

رئیس جمهوری منتخب ایالات متحده می گوید وقایعی چون حوادث برلین تایید کننده برنامه او برای ایجاد محدودیت برای ورود مهاجران مسلمان به آمریکا است.

دونالد ترامپ چهارشنبه غروب اول دیماه با مایکل فلین مشاور امنیت ملی خود و سایر مشاوران امنیتی برای بررسی حوادث تروریستی روزهای اخیر دیدار کرد.

وی بعد از این دیدار به خبرنگاران، بار دیگر وعده خود را مبنی بر نابود کردن گروههای تندروی تروریستی تکرار کرد.

آقای ترامپ تلویحا گفت که تعهد دوران مبارزات انتخاباتی خود در مورد بررسی همه جانبه پیشینه ورود مهاجران عمدتا مسلمان، به آمریکا را اجرایی خواهد کرد.

آقای ترامپ، در واکنش به حملات مرگبار در برلین، پایتخت آلمان آنرا علیه انسانیت دانست و گفت که این نوع حملات، موضعگیریهایش درباره مبارزه با گروههای تروریستی اسلامگرا و سخت گیری ورود مسلمانان به آمریکا را تایید می کند.

رئیس جمهوری منتخب آمریکا افزود: شما از برنامه‌های من اطلاع دارید و در این مدت ثابت شده است که مواضعم درست بوده است؛ صد در صد درست.

وی همچنین گفت که جلسه ای با مشاورانش درباره حادثه برلین، ترور سفیر روسیه و دیگر رویدادهای تروریستی در دنیا در روزهای اخیر گفتگو کرده است. ترامپ افزود: «آنچه رخ داده وحشتناک است. ما جلسه اطلاعاتی برگزار کردیم. بله آنچه رخ داده وحشتناک است.»

ترامپ افزود: «شما برنامه من درباره مساله مهاجر پذیری را به خوبی می دانید و آنچه رخ داده حرفهای من را صد در صد ثابت کرد. اقدامی که رخ داده ننگین است. آنچه روی داد، حمله علیه انسانیت است. بله علیه انسانیت؛ اینگونه اقدامات باید متوقف شود.»

در پی حمله راننده کامیونی به مردم که در حال خرید کریسمس در مرکز شهر برلین بودند، دست کم ۱۲ نفر کشته شدند و دهها نفر دیگر زخمی شدند.

مقامات امنیتی اروپا در تعقیب یک شهروند تونسی به عنوان مظنون شماره یک این اقدام هستند که گفته می شود، عضو شبکه اروپایی داعش است.

آقای ترامپ در طول دوره انتخابات خود ابتدا گفته بود که از ورود مسلمانان به آمریکا جلوگیری خواهد کرد اما پس از آن بر این باور است که باید پیشینه این افراد پیش از ورود کاملا بررسی شود.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG