لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۲ ایران ۰۶:۲۷

پیام و نامه تبریک کریسمس پوتین برای دونالد ترامپ


یک روز پس از آن که دونالد ترامپ رئیس جمهوری منتخب آمریکا گفت آماده گسترش زرادخانه اتمی آمریکا است، از دریافت نامه ای از سوی ولادیمیر پوتین به مناسبت کریسمس خبر داد.

آقای ترامپ روز جمعه نامه پوتین را «دلپذیر» توصیف کرد و گفت: «افکار او بسیار صحیح است. امیدوارم که دو طرف بتوانند به این افکار عمل کنند و راه جایگزین را انتخاب نکنند.»

در نامه آقای پوتین که دونالد ترامپ آن را منتشر کرده گفته می شود: «امیدوارم پس از آن که مسند ریاست جمهوری آمریکا را در دست گرفتید بتوانیم با روشی سازنده و متکثر گام هایی واقعی برای احیای چارچوب همکاری دوجانبه در زمینه های مختلف برداریم و سطح همکاری ها در عرصه بین الملل را بالا ببریم.»

رئیس جمهوری منتخب آمریکا پیشتر در روز پنجشنبه در توییتر گفت که از تقویت زرادخانه هسته ای آمریکا حمایت می کند. در همان روز ولادیمیر پوتین نیز اظهاراتی مشابه درباره زرادخانه اتمی روسیه ایراد کرد.

این اظهارات مدافعان کنترل تسلیحاتی را برانگیخت و صبح جمعه میکا برززینسکی، مجری شبکه خبری ام.اس.ان.بی.سی از قول آقای ترامپ در صحبتهای تلفنی و خارج از مصاحبه، گفت که وی آماده ورود به مسابقه تسلیحات اتمی با روسیه است. به نوشته روزنامه نیویورک تایمز آقای ترامپ گفت: «ما بر آنها چیره می شویم.»

ساعاتی پس از انتشار این اظهارات بود که آقای ترامپ نامه ولادیمیر پوتین را که گفت در ۱۵ دسامبر دریافت کرده بود، منتشر کرد.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG