لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۰۹

پرزیدنت ترامپ: چند گزینه برای زمان و مکان دیدار با رهبر کره شمالی مطرح است


دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده در نشست خبری مشترک با همتای فرانسوی خود در کاخ سفید - ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷
دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده در نشست خبری مشترک با همتای فرانسوی خود در کاخ سفید - ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷

رئیس جمهوری ایالات متحده روز پنجشنبه گفت در حال ارزیابی چند گزینه مختلف برای تعیین زمان و مکان دیدار با کیم جونگ اون رهبر کره شمالی است.

پرزیدنت دونالد ترامپ هشتم مارس در توئیتی ضمن استقبال از دعوت رهبر کره شمالی برای دیدار مستقیم، گفت دعوت کیم جونگ اون را پذیرفته است.

این توئیت بعد از مذاکرات نماینده دولت کره جنوبی در کاخ سفید منتشر شد. وی گفته بود که کیم جونگ اون خواستار دیدار با رئیس جمهوری آمریکا است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، پرزیدنت ترامپ در مصاحبه با شبکه فاکس نیوز گفت سه یا چهار گزینه را برای تاریخ و پنج گزینه را برای محل انجام ایندیدار در نظر دارد.

با این حال رئیس جمهوری آمریکا بار دیگر خاطر نشان کرد که انجام این دیدار هنوز قطعیت نیافته و برای برگزاری آن باید دید اوضاع به چه سمت پیش می‌رود.

صحبت از این دیدار احتمالی در حالی مطرح می شود که سران دو کره قرار است فردا جمعه ۲۷ آوریل ۲۰۱۸ در کره جنوبی با یکدیگر دیدار و گفتگو کنند.

پرزیدنت ترامپ همچنین در مصاحبه امروز خود گفت، دیدار اخیر مایک پمپئو وزیر خارجه منتخب او با رهبر کره شمالی، از قبل برنامه ریزی نشده بود.

رسانه‌های خبری سه شنبه هفته گذشته از ملاقات محرمانه مایک پمپئو مدیر کنونی آژانس مرزی اطلاعات آمریکا (سیا) با کیم جونگ اون خبر دادند.

پرزیدنت ترامپ روز بعد خبر را تایید و آن را زمینه ساز شکل گیری روابطی خوب در جهت عاری سازی شبه جزیره کره از تسلحیات هسته‌ای توصیف کرد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG