لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۵۰

دونالد ترامپ «تروریسم اسلامی» را عامل خشونت های آلمان و ترکیه خواند


دونالد ترامپ رئیس جمهوری منتخب آمریکا تروریست های اسلامگرا را عامل خشونت های اخیر در ترکیه و آلمان دانست و وعده داد که شبکه های خشونت منطقه ای و جهانی را برچیند.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، آقای ترامپ گفت که گروه داعش و «دیگر تروریست های اسلامی در جهاد جهانی خود، به کشتن مسیحیان در جوامع خودشان و دیگر اماکن مقدس ادامه می دهند.»

روز دوشنبه در آنکارا سفیر روسیه در ترکیه هدف ترور قرار گرفت و به ضرب گلوله جان باخت. مهاجم عضو پلیس ضدشورش ترکیه بود که خود توسط ماموران از پا درآمد. آقای ترامپ این حادثه را «نقض قوانین تمدن» خواند و گفت «یک تروریست افراطی اسلامی» او را ترور کرده است.

پایتخت آلمان نیز صحنه یک حمله مرگبار بود به این ترتیب که یک دستگاه تریلی با ورود به بازارچه‌ای که به مناسبت تعطیلات سال نو مسیحی در پایتخت آلمان برپا شده بود، موجب کشته شدن ۱۲ نفر شد.

وزیر کشور آلمان، مظنون اصلی را یک پناهجوی ۲۳ ساله پاکستانی معرفی کرد که سال گذشته وارد آلمان شده است. با این حال پلیس آلمان مطمئن نیست که آیا او راننده تریلی بوده است یا خیر.

رئیس جمهوری منتخب آمریکا در حالی این دو واقع را محکوم کرد که تحقیقات مقامات دو کشور آلمان و ترکیه در باره این دو پرونده جداگانه، همچنان ادامه دارد.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG