لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۴۳

پرزیدنت دونالد ترامپ در میشیگان دور پیروزی می زند


بخش انگلیسی صدای آمریکا - پرزیدنت دونالد ترامپ، در نخستین گردهمایی سیاسی اش از زمان اعلام پایان دو سال تحقیقات درباره تبانی با روسیه، علیه مشوقان تحقیقاتی که به دنبال روابط ادعایی میان کمپین انتخاباتی ۲۰۱۶ او و مسکو بود، دست به حملاتی تند زد.

به گفته ترامپ «گروه بازندگان بزرگ» با عدم پذیرش نتیجه انتخابات پا فراتر از حملات شخصی گذاشت و کوشید بافت دموکراسی آمریکا را متلاشی کند.

ترامپ پنج شنبه شب در گردهمایی پر شوری در شهر «گرند رپیدز» در ایالت میشیگان ادعا کرد که آن ها «تلاش کردند اراده مردم آمریکا را نابود کنند» و «به شکلی غیرقانونی با دسیسه چینی برای آمریکایی های بی گناه قدرت را دوباره در دست بگیرند».

پرزیدنت ترامپ هر چند گزارش رابرت مولر، بازرس ویژه، منتشر نشده است، گفت در آن از او کاملا رفع اتهام شده است.

ویلیام بار، وزیر دادگستری ایالات متحده، در خلاصه چهار صفحه ای که از گزارش مولر نوشته است، می گوید در حالی که «جمع بندی گزارش حاکی از این نیست که رئیس جمهور جرمی مرتکب شده است، از او رفع اتهام هم نمی کند».

در هر صورت، ترامپ در دور پیروزی بر روی سکوی گردهمایی در میشیگان اعلام کرد که «پس از سه سال دروغ، بهتان و تهمت سرانجام خدعه روسیه به آخر خط رسید.»

رئیس جمهوری آمریکا به طور مشخص دو نماینده متنفذ دموکرات مجلس نمایندگان، آدام شیف و جری ندلر، را که از جمله قانونگذارانی هستند که وعده ادامه تحقیقات درباره ترامپ، کمپین انتخاباتی و شرکت های او را داده اند، مورد حملات شدید قرار داد.

آدام شیف، رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان، روز پنج شنبه با درخواست جمهوریخواهان برای کناره گیری از ریاست کمیته روبرو شد.

جری ندلر، رئیس کمیته قضایی مجلس نمایندگان، از جمله دموکرات هایی است که از وزیر دادگستری خواستار انتشار گزارش کامل مولر تا ۲ آوریل شده است.

ترامپ همچنین به انتقاد خود از «رسانه های خبری جعلی» ادامه داد و آن ها را به همکاری با «دولت پنهان» با هدف تغییر نتیجه انتخابات ۲۰۱۶ متهم کرد.

گروهی متنوع از کاندیداهای دموکرات ها، شامل شش زن، سیاه پوست، لاتین تبار و همجنسگرا قصد دارند ترامپ را در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ به چالش بکشند.


https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG