لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۱۳

پرزیدنت ترامپ در کنفرانس خبری: فکر می‌کنم رهبران ایران خواهان توافق تازه‌ای هستند


نشست خبری دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در مقر سازمان ملل متحد در نیویورک - ۲۶ سپتامبر ۲۰۱۸
نشست خبری دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در مقر سازمان ملل متحد در نیویورک - ۲۶ سپتامبر ۲۰۱۸

دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده عصر چهارشنبه به وقت شرق آمریکا، در یک نشست خبری در مقر سازمان ملل متحد در نیویورک، گفت فکر می‌کند رهبران ایران خواهان توافق تازه‌ای هستند.

پرزیدنت ترامپ در پاسخ به پرسشی درباره رویکرد کاخ سفید در برابر ایران گفت، با خروج آمریکا از برجام و اعمال مجدد تحریم‌ها وضعیت اقتصادی ایران دشوارتر شده و آنها چاره‌ای جز مذاکره ندارند.

وی گفت رهبران ایران روزی باید به مذاکره تن دهند، و من فکر می‌کنم آنها خواهان توافق تازه‌ای هستند.

رئیس جمهوری آمریکا گفت اوباما حامی حکومت ایران بود، اما من حامی مردم ایران هستم. به وضعیت اقتصادی ایران نگاه کنید، مردم فقیر شده‌اند، گرفتارند. من دوست دارم آنها اقتصاد خوبی داشته باشند.

پرزیدنت ترامپ پیشتر در روز سه‌شنبه با تاکید بر این که آمریکا اجازه نمی‌دهد بزرگترین حامی تروریسم جهان بزرگترین سلاح جهان را در اختیار داشته باشد، از تمام کشورها خواست رژیم ایران را منزوی کنند.

وی پیش از این اظهارات که در سخنرانی او در نشست سران مجمع عمومی سازمان ملل متحد بیان شد، در گفت‌وگو با خبرنگاران نیز گفته بود که مشتاق روابط عالی با ایران است اما فعلا اتفاق نخواهد افتاد.

رئیس جمهوری ایالات متحده تاکید کرد که حکومت جمهوری اسلامی ایران چاره‌ای جز تغییر ندارد.

رئیس جمهوری آمریکا هشتم اردیبهشت، با این استدلال که ایران با ادامه برنامه موشکی بالیستیک و فعالیت‌های منطقه‌ای خود روح توافق هسته‌ای را نقض می‌کند، اعلام کرد از توافق خارج می‌شود.

دور نخست تحریم‌هایی که پس از اجرای برجام لغو شده بودند، در ماه اوت سال جاری بازگردانده شدند و دور دوم – که شامل تحریم‌های نفتی و بانکی می‌شود – از پنجم نوامبر اعمال خواهند شد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG