لینکهای قابل دسترسی

شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۳۷

هشدار جان بولتون به تهران: آمریکا مراقب شما خواهد بود | جزئیاتی از سخنرانی مشاور امنیت ملی کاخ سفید


مشاور امنیت ملی آمریکا در یک هشدار تند به ایران، خواستار تغییر رفتار حکومت شد و تهدید کرد اگر حکومت، رفتارش را تغییری ندهد بهای سنگینی از این بابت پرداخت خواهد کرد.

جان بولتون در سخنان روز سه شنبه در نشست «اتحاد علیه ایران هسته‌ای» در حاشیه دیدارهای مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفت: «به زعم ملاهای تهران ما شیطان بزرگ، سردسته تبهکاران، و ارباب جهنم هستیم. بنا بر این می توانم تصور کنم که آنها این سخنانم را جدی خواهند گرفت که با اطمینان به آنها بگویم: اگر به ما، متحدانمان، یا شرکایمان تعرض کنید، اگر به شهروندانمان آسیبی برسانید، اگر به دروغ پردازی، فریب و خدعه هایتان ادامه دهید، باید بهای سنگین بابت آن بپردازید.»

بولتون در ادامه افزود: «ما ساده لوح نیستیم. فریب نمی خوریم و از تهدید نمی ترسیم.گذشت آن روزهائی که تهران و حامیانش از مصونیت برخوردار بودند. رژیم آدمکش ایران و حامیانش در صورتی که رفتارشان را تغییر ندهند با پیامدهای ناگواری رو به رو خواهند شد.»

جان بولتون گفت دولت ترامپ قاسم سلیمانی فرمانده نیروهای قدس سپاه پاسداران را نیز زیر نظر دارد و کمپین سنگینی را برای مقابله با رفتار شرورانه او آغاز کرده است.

به گزارش سی ان ان، سخنان جان بولتون بخشی از فعالیت رسانه ای دولت ترامپ در جریان نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک است که هدف اصلی آن محکوم کردن ایران، و تلاش در جلب پشتیبانی سایر کشورها در اعمال فشار بر تهران تا زمانی است که حکومت رفتارش را تغییر بدهد.

در همین راستا، پرزیدنت ترامپ در سخنرانی در مجمع عمومی خواهان تغییر رفتار ایران شد و مایک پمپئو وزیر خارجه با انتشار گزارشی رفتارهای بدخواهانه حکومت ایران را به تفصیل توضیح داد.

ایران در واکنش به این فعالیت ها دولت ترامپ را به رفتار زورگویانه متهم کرد و حسن روحانی در سخنان مجمع عمومی گفت «آمریکا تصور می کند چون زور دارد حق هم دارد.»

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG