لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۲۱

پرزیدنت ترامپ «جروم پاول» را برای ریاست بانک مرکزی آمریکا معرفی کرد


تصویر آرشیوی از جروم پاول از اعضای هیات مدیره
تصویر آرشیوی از جروم پاول از اعضای هیات مدیره

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا عصر پنجشنبه «جروم پاول» از اعضای میانه رو حزب جمهوریخواه را به عنوان رئیس جدید فدرال رزرو یا همان بانک مرکزی ایالات متحده معرفی کرد.

دوره ریاست جانت یِلِن، نخستین زنی که رئیس فدرال رزرو شد، ماه فوریه به پایان می رسد و جانشین او باید توسط رئیس جمهوری معرفی شود. او سال ۲۰۱۳ در دولت باراک اوباما معرفی شده بود.

این برای نخستین بار در طول چهار دهه گذشته است که رئیس جمهوری جدید ایالات متحده از رئیس کنونی بانک مرکزی نخواسته است که در مقام خود باقی مانده و ادامه فعالیت بدهد.

جروم پاول از اعضای هیات مدیره و یکی از رؤسای ایالتی فدرال رزرو است و در دولت پرزیدنت جرج بوش (پدر) از مقام های ارشد وزارت خزانه داری (یا وزارت دارایی) ایالات متحده بوده است.

پرزیدنت ترامپ در توصیف توانایی های آقای پاول گفت؛ او قادر به ایجاد توافق و اجماع بر سر یک سیاست مالی بی عیب و نقص است و با دانش و رهبری خود می تواند هر چالش اقتصادی را کنار بزند.

گزینه پیشنهادی رئیس جمهوری برای ریاست فدرال رزرو باید به تایید سنا برسد و با توجه به این که جمهوریخواهان اکثریت نمایندگان را تشکیل می دهند، انتظار می رود تایید او با مشکل روبرو نشود.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG