لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۰۰

بودجه ۴ تریلیون دلاری فدرال به تصویب مجلس نمایندگان رسید


پل رایان، رئیس مجلس نمایندگان تلاش زیادی کرد که این لایحه رای بیاورد.
پل رایان، رئیس مجلس نمایندگان تلاش زیادی کرد که این لایحه رای بیاورد.

مجلس نمایندگان کنگره آمریکا روز پنچشنبه کلیات بودجه سال مالی آینده را از تصویب گذراند.

۲۱۶ نماینده به لایحه بودجه رای موافق دادند و رای۲۱۲ نماینده نیز منفی بود.

با رای جمهوریخواهان که اکثریت مجلس را در کنترل دارند، یک تریلیون و ۵۰۰ میلیارد دلار کاهش مالیاتی طی ده سال آینده نیز پیش بینی شده است.

به گزارش آسوشیتدپرس، سران جمهوریخواه در کنگره در روزهای اخیر توانستند نمایندگان هم حزبی خود را که از بخشهائی از لایحه بودجه ناخشنود بودند، با خود همراه کنند.

حزب جمهوریخواهان پیوسته با کسری بودجه و افزایش بدهی دولت فدرال مخالفت می کرده و حزب دموکرات را به همین دلیل مورد انتقاد قرار می داده است در حالی که در بودجه مصوبه مجلس – با توجه به کاهش مالیاتها-هم افزایش بدهی ها و هم کسری بودجه پیش بینی شده است.

با توجه به اینکه هفته پیش سنا به همین لایحه رای داده بود و مجلس نیز تغییری در آن نداد، این امیدواری در حزب جمهوریخواه شدت گرفته است که تاپایان سال جاری، لایحه اصلاح قانون مالیاتی را نیز از تصویب هر دو مجلس کنگره بگذرانند.

با درنظر گرفتن ناکامی جمهوریخواهان در لغو قانون بیمه بهداشتی – اباماکر- این نخستین پیروزی حزب در گذراندن یک لایحه بزرگ و مهم به شمار می رود.

پرزیدنت ترامپ تصویب لایحه را خبری بزرگ توصیف کرده است.

به گزارش آسوشیتدپرس کمتر از نیمی از آمریکائیان باور دارند که برنامه کاهش مالیاتها در راستای منافع کارگران و طبقه متوسط است و اغلب برآنند که ثروتمندان و شرکتهای بزرگ از کاهش مالیاتها بیشترین سود را می برند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG