لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۱۳

ترامپ در مینه‌سوتا: برای تقویت سیاست خارجی آمریکا به جمهوریخواهان رای دهید


سخنرانی رئیس جمهوری آمریکا در کمپین حمایت از نامزدهای جمهوریخواه در انتخابات کنگره در ایالت مینه‌سوتا - ۴ اکتبر ۲۰۱۸
سخنرانی رئیس جمهوری آمریکا در کمپین حمایت از نامزدهای جمهوریخواه در انتخابات کنگره در ایالت مینه‌سوتا - ۴ اکتبر ۲۰۱۸

رئیس جمهوری آمریکا پنجشنبه شب در کمپین حمایت از نامزدان حزب جمهوریخواه در انتخابات پیش روی کنگره در ایالت مینه‌سوتا، از شهروندان آمریکایی خواست برای تقویت ادامه سیاست خارجی دولتش به نامزدان جمهوریخواه رای دهند.

پرزیدنت دونالد ترامپ در جریان این سخنرانی به خروج آمریکا از برجام نیز اشاره کرد و گفت «من ایالات متحده را از توافق اتمی بسیار بد، یک طرفه، و فاجعه بار با ایران خارج کردم.»

پرزیدنت ترامپ در این باره گفته بود که توافق اتمی با ایران در چارچوب منافع ملی آمریکا نیست. او با خروج از آن تحریم‌های آمریکا که در چارچوب برجام از ایران رفع شده بود را مجددا اجرایی کرد.

آمریکا به دنبال توافق جامعی با ایران است که علاوه بر مسدود کردن کامل مسیر دستیابی جمهوری اسلامی به تسلیحات اتمی، از بسط نفوذ و دخالت تهران در امور داخلی کشورهای عرب منطقه و دشمنی با اسرائیل جلوگیری کند.

این سخنان پرزیدنت ترامپ در حالی است که روز گذشته جان بولتون، مشاور امنیت ملی کاخ سفید در سخنانی استراتژی جدید ملی علیه تروریسم دولت ترامپ را تبیین کرد. او در بخشی از سخنان خود گفت: جمهوری اسلامی ایران از سال ۱۹۷۹ «بانک مرکزی» جهانی برای تروریسم بین المللی بوده است.

آقای بولتون به خبرنگاران گفت او یک استراتژی ضد تروریسم ارائه کرده که بر ایران نیز متمرکز است.

جان بولتون می گوید استراتژی جدید دولت ترامپ، بر تحت تعقیب قرار دادن منبع تروریسم و منزوی کردن حامیان آن تاکید دارد و روی مبارزه با ایدئولوژی های افراطی تمرکز بیشتری دارد.

دولت ترامپ از این استراتژی به عنوان اولین استراتژی جامع برای مبارزه با تروریسم از سال ۲۰۱۱ یاد کرده است. در آن سال، دولت باراک اوباما یک استراتژی برای مبارزه با تروریسم ارائه داده بود.

استراتژی دولت ترامپ شامل مبارزه با «تروریسم اسلام رادیکال (افراطی)» می شود، عبارتی که دونالد ترامپ بر آن تاکید داشته است. همچنین این استراتژی شامل تامین امنیت مرزی نیز می شود که رئیس جمهوری آمریکا در دوران انتخابات وعده آن را به حامیانش داده بود.

جان بولتون گفت «حقیقت این است که تهدید اسلام افراطی که با آن روبرو هستیم نوعی ایدئولوژی است.»

او گفت رئیس جمهوری آمریکا معتقد است تا زمانی که به رسمیت نشناسیم در یک نبرد ایدئولوژیک هستیم، نمی توان به صورت درست با تهدید تروریستی برخورد کرد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG