لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۰۸

دیدار پرزیدنت ترامپ با فرماندارهای پیروز انتخابات در کاخ سفید


دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در کاخ سفید میزبان فرماندارهایی بود که در جریان انتخابات میاندوره­‌ای، پیروز شدند.

پرزیدنت ترامپ ضمن تبریک پیروزی، ابراز امیدواری کرد که فرماندارها همکاری نزدیکی با دولت فدرال داشته باشند. او عکسی از این دیدار را هم در توییتر خود منتشر کرد.

این دیدار روز پنجشنبه ۲۲ آذرماه برگزار شده و متن گفت‌­وگوهای این دیدار، در وبسایت رسمی کاخ سفید منتشر شده است.

آقای ترامپ در این دیدار به فرماندارها گفت: «همه شما سخت و خوب کار کردید و پیروزی‌­هایی هم به دست آوردید. به هر حال حس پیروزی، حس بسیار خوبی است.»

پرزیدنت ترامپ که مایک پنس معاون ریاست جمهوری هم در مقابل او نشسته بود، سپس از همه خواست به ترتیب خود را معرفی کوتاهی کرده تا بتوانند بهتر با هم آشنا شوند.

«کریستی نوم» فرماندار منتخب در انتخابات ایالت داکوتای جنوبی و از حزب جمهوریخواه، این معرفی کوتاه را شروع کرد.

سپس کوین استیت، فرماندار منتخب ایالت اوکلاهما، برد لیتل فرماندار منتخب ایالت آیداهو، آلبرت برایان فرماندار منتخب جزایر ویرجین به گفت­‌وگویی کوتاه با پرزیدنت ادامه دادند.

فرماندارهای پیروز ایالت‌­های میشیگان، تنسی، ویسکانسین، آلاسکا، گوام، جورجیا، ایلینوی، فلوریدا هم توانستند با پرزیدنت ترامپ گفت­‌وگویی کوتاه داشته باشند. دیدار پرزیدنت ترامپ با فرماندارهای پیروز انتخابات، ۱۸ دقیقه طول کشید.

در پایان انتخابات میان­دوره‌­ای در آمریکا، جمهوری‌­خواهان توانستند فرمانداری ۲۷ ایالت را به دست آورند و دموکرات‌­ها پیروز ۲۳ ایالت شدند.

به لحاظ آمار انتخاباتی و از نقطه نظر رقابت در سطح فرماندار ایالتی، دموکرات­‌ها هفت ایالت را به دست آورند و جمهوری­‌خواهان شش ایالت را از دست دادند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif
XS
SM
MD
LG