لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۳۶

قول ترامپ برای بيشترين افزايش بودجه نظامی در طول تاریخ آمریکا در بازدید از ناو جنگی «جرالد فورد»


دونالد ترامپ هنگام دیدار از ناو جنگی «یو اس اس جرالد فورد» قول داد تا بودجه دفاعی ایالات متحده آمریکا را افزایش دهد.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز پنج‌شنبه در جریان دیدار از یک پایگاه دریایی در ایالت ویرجینیا قول بيشترين افزايش بودجه نظامی را در طول تاريخ داد.

آقای ترامپ که یونیفورم سبز ارتشی به تن داشت، حضور خود بر ناو جنگی «یو اس اس جرالد فورد» را لحظه‌ای برای آمریکا دانست که قدرت لازم برای اطمینان از صلح را عرضه می کند.

او با اشاره به سخنرانی اخیر خود در کنگره یادآور شد که از آنها خواسته تا از درخواست او برای بازسازی عظيم ارتش ايالات متحده و نيروی دريايی ايالات متحده حمايت کنند.

رئیس جمهوری آمریکا گفت: «بعد از سال‌ها حذف بی‌انتهای بودجه‌های نظامی که دفاع‌مان را ناقص کرده، من درخواست يکی از بزرگترين افزايش هزينه‌های دفاعی را در طول تاريخ دادم. با خاتمه دادن به اين حذف‌های بی‌رويه بودجه که ترديد و بلاتکليفی به ‌بار می‌آورد، ما دست نيروی دريايی را باز مي‌کنيم تا بتواند برای آينده طرح‌ريزی کند و به اين ترتيب هزينه‌ها را تحت کنترل آورده و بهترين معاملات را برای ماليات‌دهنده ترتیب دهد که البته کار خيلی مهمی است.»

آقای ترامپ همچنین گفت که به ارتش ابزار لازم را برای پيشگيری از جنگ خواهد داد و اضافه کرد: «ما می خواهيم همه‌ گونه وسايلی در اختيار ارتش بگذاريم تا جلوی جنگ را بگيرد و اگر لازم شد، برود بجنگد. فقط هم يک کار ازش انتظار داريم؛ اگر گفتيد چیست؟ پيروزی، پيروزی. ما دوباره شروع خواهيم کرد به بُردن.»

به گفته مفسران، سخنان رئيس‌جمهوری آمريکا روی عرشه این کشتی جنگی سه ميليارد دلاری، ارزش نمادين دارد و انتظار می‌رود ناو جنگی «جرالد فورد» با تاخير زياد و پس از هزينه‌های اضافی، امسال بالاخره ماموريت خود را آغاز کند.

دونالد ترامپ در تشریح برنامه‌های خود برای ارتش آمریکا گفت: «آمريکا هميشه کشوری بوده که جهان را بی‌باکانه به طرف آينده رهبری کرده است. بودجه‌ای که من پيشنهاد کرده‌ام دقيقا همین هدف را دنبال می‌کند. کشتی‌های آمريکايی به دل درياها و اقيانوس‌ها خواهند زد. هواپيماهای آمريکايی آسمان‌ها را تحت سيطره خودشان خواهند گرفت و کارگران آمريکايی ناوگان‌های ما را خواهند ساخت.»

کاخ سفيد پيش‌بينی می‌کند که اين تلاش بزرگ برای بازسازی، به ايجاد مشاغل بی‌شماری در ويرجينيا و سایر نقاط آمریکا منجر شود و ابتکارات و فن‌آوری‌های جديدی را به دنبال بیاورد.

XS
SM
MD
LG