لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۵۵

آمریکا بیش از دویست مستشار نظامی جدید به عراق اعزام کرد


گروه جدیدی از مستشاران نظامی آمريکا برای کمک به نیروهای عراقی برای پایان عمليات آزاد‌سازی موصل آخرين قرارگاه داعش در عراق، به این کشور سفر کردند.

بنا به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، دو گروه از نیروهای آمریکایی متشکل از دویست تا سیصد مستشار نظامی، برای کمک به مراحل حساس و سرنوشت‌ساز عمليات آزادسازی موصل از کنترل داعش، به عراق اعزام شدند.

سرهنگ پت وورک، فرماندهی مستشاران نظامی آمريکا در موصل را بر عهده دارد.

در حال حاضر کانون جنگ موصل در محله قديمی شلوغ و پر جمعيت در مرکز شهر و اطراف بيمارستان شفا است و بخش تحت کنترل داعش نیز تنها به یک کیلومتر محدود می شود.

مستشاران نظامی آمريکا همراه با نيروهای عراقی در سرتاسر شهر مستقر هستند و بخشی از کمک های آنها به نيروهای عراقی تبادل اطلاعات استراتژيک با ارتش، نيروهای ضد تروريستی، و پليس فدرال عراق است.

از دیگر کمک های مستشاران نظامی آمريکا در موصل ايجاد هماهنگی و ارتباط بيشتر و بهتر ميان نظاميان عراقی است که در سرتاسر شهر بطور غيرمنسجم پراکنده شده اند.

در حال حاضر بیش از ۱۳ هزار نیروی سازمان ناتو – از جمله ۶ هزار و ۹۰۰ نظامی آمریکایی – در افغانستان در حال ارائه خدمات آموزشی به نیروهای مسلح آن کشور هستند تا زمانی که بتوانند خود تامین امنیت و دفاع از کشور را بر عهده بگیرند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG