لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۳۰

وزارت خزانه‌داری آمریکا: به اعمال تحریم‌هایمان علیه ایران ادامه خواهیم داد


ساختمان وزارت خزانه‌داری ایالات متحده آمریکا - آرشیو
ساختمان وزارت خزانه‌داری ایالات متحده آمریکا - آرشیو

همزمان با دیدار وزیران اقتصاد و تجارت خارجی سوریه و امارات متحده عربی در حاشیه نمایشگاه دبی اکسپو، و تاکید وزیران دو کشور بر لزوم بررسی راه‌کارهای افزایش همکاری‌های اقتصادی و گسترش مشارکت تجاری بین دو کشور، وبسایت تانکر ترکرز که به ردیابی نفتکش‌ها می‌پردازد در توییتی اعلام کرد سومین نفتکش سوخت ارسالی جمهوری اسلامی برای حزب الله لبنان وارد بندر طرطوس در سوریه شده است.

در همین ارتباط، یک سخنگوی وزارت خزانه‌داری ایالات متحده در پاسخی کتبی به کامبیز توانا، خبرنگار بخش فارسی صدای آمریکا، گفت: «ما به اجرای تحریم‌هایمان علیه ایران ادامه خواهیم داد.»

این سخنگو همچنین با اشاره به واکنش‌های قبلی ایالات متحده به نقض تحریم‌ها توسط ایران، گفت: «ما پیشتر این نفتکش‌ها و نیز ناخداهای آنها را تحریم کرده‌ایم. ... ما همچنین به تازگی شبکه‌ای را که در صادرات نفت ایران دست داشت، تحریم کردیم.»

سوریه که از سوی ایران، رقیب منطقه‌ای امارات متحده عربی، حمایت می‌شود از ابتدای جنگ داخلی که از یک دهه پیش آغاز شده، در جهان عرب منزوی بوده و دیدار دو وزیر امور اقتصادی و تجاری دو کشور، می‌تواند در شرایط منطقه تاثیرگذار باشد.

XS
SM
MD
LG