لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۳۶

نظرسنجی: آمریکایی‌ها بر سر آزادی‌های فردی در مبارزه با تروریسم اختلاف نظر دارند


تجمع گروهی از شهروندان آمریکا در محکومیت حمله به مرکز بهزیستی سان برناردینو در کالیفرنیا که منجر به مرگ ۱۴ نفر شد.
تجمع گروهی از شهروندان آمریکا در محکومیت حمله به مرکز بهزیستی سان برناردینو در کالیفرنیا که منجر به مرگ ۱۴ نفر شد.

نتایج یک نظرسنجی جدید در آمریکا نشان می‌دهد که نگرانی آمریکایی‌ها از تروریسم پس از حملات مرگبار چند ماه اخیر که به مسلمانان افراطی نسبت داده می‌شود، رو به افزایش است. با این حال همین نظرسنجی حاکی است که آمریکایی ها در این مورد که باید آزادی‌های فردی، از جمله آزادی‌های مذهبی را قربانی امنیت کنند یا خیر، اختلاف نظر دارند.

بر اساس این نظرسنجی که به دنبال حوادث تروریستی پاریس و سن برناردینو در کالیفرنیا انجام شده، ۵۴ درصد از مردم آمریکا معتقدند که گاه قربانی کردن آزادی‌های فردی توسط دولت به منظور مبارزه با تروریسم ضروری است؛ اما ۴۵ درصد از پرسش‌ شوندگان خلاف این نظر را دارند.

در حالی که ۵۶ درصد گفته اند از نظارت بدون مجوز دولت بر ارتباطات تلفنی و اینترنتی شهروندان، حتی به قیمت جاسوسی دولت از مردم حمایت می کنند، تنها ۲۸ درصد از پاسخ دهندگان با آن مخالفت کرده‌اند.

به دنبال افشاگری های ادوارد اسنودن پیمانکار پیشین آژانس امنیت ملی آمریکا در تابستان دو سال پیش، بسیاری از آمریکایی‌ها به جاسوسی دولت در فضای مجازی و ضبط مکالمات تلفنی مردم آمریکا با خارج از کشور، واکنش شدیدی نشان داده بودند.

اما برخی از مقام های اطلاعاتی همان زمان گفتند که برداشت عمومی از نظارت دولت در فضای مجازی به ضرر تامین امنیت تمام خواهد شد.

بر اساس این نظرسنجی جدید، به نظر می رسد به دنبال افزایش تهدیدها و اقدامات تروریستی در کشورهای غربی، افکار عمومی در آمریکا نیز اهمیت بیشتری برای امنیت قائل شده، و ۲۰ درصد از پاسخ دهندگان گفته اند نسبت به قربانی شدن خود یا یکی از اعضای خانواده شان در این حوادث، به شدت نگران هستند.

XS
SM
MD
LG