لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۰۵

نظرسنجی: اکثر آمریکایی ها از استراتژی ضدتروریسم دولت راضی نیستند


باراک اوباما تاکید دارد مردم و کشورهای منطقه باید با داعش مبارزه کنند و آمریکا تنها می تواند حملات هوایی داشته باشد.
باراک اوباما تاکید دارد مردم و کشورهای منطقه باید با داعش مبارزه کنند و آمریکا تنها می تواند حملات هوایی داشته باشد.

در حالی که رئیس جمهوری آمریکا در چند سخنرانی آخر سال میلادی تاکید داشت که استراتژی خود در مبارزه با افراطگرایان اسلامی در خاور میانه را تغییر نمی دهد، یک نظرسنجی نشان می دهد اکثریت آمریکایی ها از استراتژی او راضی نیستند.

نظرسنجی شبکه سی‌ان‌ان نشان می دهد بیشتر آمریکایی ها از سیاست های ضدتروریسم دولت باراک اوباما رضایت ندارند. این نارضایتی، بالاترین حد از زمان حملات تروریستی یازدهم سپتامبر ۲۰۰۱ در ایالات متحده بوده است.

۴۰ درصد آمریکاییان در این نظرسنجی گفته اند تروریست ها در جنگ علیه آمریکا موفق شده اند و ۴۹ درصد مایل به اعزام نیروی زمینی در جنگ علیه گروه داعش در عراق و سوریه هستند.

این نظرسنجی در حالی چنین نتایجی داشته که باراک اوباما در آخرین سخنرانی سال جاری میلادی تاکید کرد که ایالات متحده نیروی زمینی به عراق و سوریه اعزام نخواهد کرد.

بر اساس این نظرسنجی دو سوم آمریکایی ها از تلاش های دولت اوباما در زمینه مبارزه با تروریست هایی مانند پیکارجویان افراطی گروه داعش انتقاد می کنند.

حدود ۵۵ درصد جمهوریخواهان در این نظر سنجی گفته اند افراطی های اسلامگرا دست بالا را دارند و ۵۲ درصد دموکرات ها درگیری های بین المللی را باعث بن بست می دانند.

XS
SM
MD
LG