لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۲۱

آمریکا دفاع موشکی «تاد» را علیه یک موشک در نزدیکی کره شمالی آزمایش کرد


آژانس دفاع موشکی آمریکا روز سه شنبه اعلام کرد سیستم دفاع موشکی در ارتفاع بالا موسوم به تاد را علیه یک موشک بالستیک میان برد در اقیانوس آرام نزدیک هاوایی و آلاسکا با موفقیت آزمایش کرد.

هرچند این آزمایش از ماهها پیش برنامه ریزی شده بود ولی آزمایش هفته پیش موشک بالستیک میان قاره ای از سوی کره شمالی نگرانی از سوی تهدیدهای پیونگ یانگ را افزایش داد و آزمایش دفاع موشکی ایالات متحده اهمیت بیشتری یافت.

بیانیه آژانس دفاع موشکی آمریکا در این مورد گفت آزمایش موفقیت آمیز سیستم دفاع موشکی تاد توانایی دفاعی کشور را علیه تهدید موشکی کره شمالی و دیگر کشورها در جهان تقویت می کند وبه معماری بازدارندگی وسیع تر استراتژیک کمک می کند.

سه روز پیش مقام های آمریکا به رویترز گفته بودند که آزمایش سامانه تاد نخستین آزمون این سیستم دفاعی ضد موشک بالیستیک برای دفاع در مقابل یک موشک بالیستیک میان‌برد در حمله‌ای شبیه‌سازی شده است.

همچنین کریس جانسون، سخنگوی آژانس دفاع موشکی آمریکا گفته بود در نخستین آزمایش این سامانه، سیستم دفاعی تاد که در مجتمع پایگاه فضایی پاسیفیک در آلاسکا مستقر شده، با استفاده از رهگیرهای تاد، هدفی شبیه‌سازی شده را شناسایی، دنبال، و منهدم خواهد کرد.

آمریکا در جزیره گوآم نیز رهگیرهای «تاد» مستقر کرده تا در مقابل حملات موشکی از سوی کشورهایی چون کره شمالی از خود دفاع کند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG