لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۵:۱۲

هگل:آمریکا گزینه های نظامی درسوریه را بررسی می کند


وزیردفاع آمریکا پیشنهاد کرده است نیروهای دریایی در انتظار تصمیم باراک اوباما برای صدور فرمان عملیات نظامی در سوریه به حال آماده باش درآیند.

چاک هگل روز جمعه به خبرنگارانی که او را در سفر به مالزی همراهی می کنند گفت رئیس جمهوری از وزارت دفاع خواسته است گزینه هایی را درصورتی که تصمیم بگیرد به دولت دمشق حمله شود، پیشنهاد کند.

هگل این موضوع را پس از آن عنوان کرد که یک مقام پنتاگون گفت نیروی دریایی حضور در مدیترانه را با چهارمین کشتی جنگی مسلح به موشک های کروز گسترش خواهد داد.

ناوگان ششم، که مدیترانه درحوزه مسئولیت آن قرار دارد، ناو هواپیمابر ماهان همراه با ناوشکن های دیگر را به جای این که اجازه دهد به بندر نورفولک در ویرجینیا بازگردند، در منطقه نگاه داشته است.

با این حال، مقامات وزارت دفاع می گویند نیروی دریایی هیچ دستوری برای آماده شدن جهت عملیات نظامی علیه دولت اسد دریافت نکرده است.

در این میان، آنجلا کین، نماینده عالی سازمان ملل متحد در امور خلع سلاح، روزشنبه وارد دمشق شد و قصد دارد مقامات سوریه را برای موافقت با دسترسی بازرسان به محل حمله شیمیایی مظنون زیرفشار بگذارد.

پیشتر، روسیه و چین در درخواست تحقیق درباره حمله به جامعه بین المللی پیوستند، و آقای اوباما گفت گزارش هایی را که درباره حمله شیمیایی منتشر شده بسیار نگران کننده است.

وزارت امورخارجه روسیه گفت لازم است درباره ادعاهای اوپوزیسیون سوریه که صدها تن در حمله گاز سمی کشته شدند تحقیقات بی طرفانه ای صورت گیرد و از دمشق خواست همکاری کند.
XS
SM
MD
LG