لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۳۲

گروهی از پزشکان آمریکایی برای جراحی رایگان بیماران به نوار غزه رفتند


بازدید جراحان آمریکایی از بیمارستانی در خان یونس، نوار غزه
بازدید جراحان آمریکایی از بیمارستانی در خان یونس، نوار غزه

تیمی از جراحان ارتوپد ایالات متحده برای جراحی رایگان تعویض مفصل بیماران و همچنین آموزش پزشکان محلی به نوار غزه رفته‌اند.

خالد صالح، رئیس موسسه غیرانتفاعی فجر در آمریکا، گفت هدف از این بازدید کمک به بیماران مبتلا به مشکلات مفصلی و دردهای مزمن و همچنین افرادی است که از ویلچر یا عصا استفاده می‌کنند.

در این ماموریت پنج روزه که به دعوت وزارت بهداشت حماس در غزه انجام می‌شود، ۱۵۰ بیمار تحت جراحی قرار می‌گیرند، جراحان محلی آموزش می‌بینند، و تجهیزات حیاتی به ارزش چهار میلیون دلار اهدا می‌شود.

صالح هنگام خروج از بیمارستان ناصر در جنوب غزه ابراز امیدواری کرد امید این افراد به این واقعیت که می‌توانند اعضای فعالی از خانواده‌هایشان و جامعه‌شان باشد، بازگردانده شود.

حلیمه ابو حیا ۵۷ ساله به خبرگزاری رویترز گفت به مدت سه سال در انتظار عمل تعویض زانو بوده زیرا از یک طرف هزینه انجام این عمل خارج از نوار غزه بسیار سنگین است و از طرف دیگر شمار بیماران در انتظار این عمل در بیمارستان‌های غزه زیاد است.

نوار غزه که تحت کنترل گروه اسلامگرای حماس است، به دلیل تحریم‌های اقتصادی و سال‌ها محاصره، اقتصاد بحران‌زده‌ای دارد و سیستم بهداشت و درمان آن با معضلات پرشماری دست و پنجه نرم می‌کند.

XS
SM
MD
LG