لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۰۷

پیروزی معجزه‌آسای «پاتریوت‌ها» در فینال فوتبال آمریکایی؛ درخشش لیدی گاگا بین دو نیمه


«تام بریدی» کوارتربک تیم نیوانگلند نقش برجسته ای در پیروزی این تیم داشت.
«تام بریدی» کوارتربک تیم نیوانگلند نقش برجسته ای در پیروزی این تیم داشت.

تیم فوتبال آمریکایی «نیوانگلند پاتریوتس» توانست در سوپربال یا فینال فوتبال آمریکایی۵۱، در شهر هیوستون پیروز شود. پیروزی که معجزه آسا بود. این تیم در نیمه اول ۲۸ بر سه عقب بود اما درنهایت در وقت اضافه ۳۶ بر ۲۸ پیروز شد.

هر سال در اولین یکشنبه فوریه،‌ دو قهرمان شرق و غرب آمریکا مسابقه سوپربال را برگزار می کنند که مهمترین رویداد ورزشی آمریکاست.

در دیدار سوپربال پنجاه و یکمین دوره، نیوانگلند پاتریوتس در مقابل آتلانتا فالکونز مسابقه داشت. فالکون ها خیلی زود در دو کوارتر پانزده دقیقه ای نیمه اول ۲۸ بر سه از رقیب پیش رفتند اما تیم نیوانگلند در سایه درخشش کوارتربک خود،‌ تیم بریدی در نیمه دوم توانست ۲۵ امتیاز کسب کند و دو تیم در پایان چهار کوارتر با نتیجه ۲۸ مساوی شدند.

برای اولین بار مسابقه سوپر بال به وقت اضافه رفت که در اولین حمله تیم پاتریوتها، آنها شش امتیاز کسب کردند تا قهرمان سوپر بال ۵۱ بشوند.

درخشش لیدی گاگا

چندسالی است که میان نیمه سوپربال یک هنرمند سرشناس اجرای برنامه دارد. در برنامه امسال لیدی گاگا هنرمند و خواننده سرشناس آمریکا اجرای برنامه داشت.

او با خواندن ترانه ای از روی بام ورزشگاه شهر هیوستون تگزاس که میزبان مسابقه بود، به پایین پرید و چند آهنگ با رقص گروهی و همراهانش اجرا کرد، پیانو نواخت و شبی به یادماندنی رقم زد.

یکی از بخش های جشن بین دو نیمه نمایش پهپادهای شرکت اینتل بود که با پرواز آنها پرچم آمریکا و پیام های تبلیغاتی را نمایش دادند.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG