لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۲۳

تعداد کشته های توفان در ایالت های جنوبی آمریکا به ۱۸ نفر رسید


وقوع توفان در ایالت های جورجیا، کارولینای جنوبی، می‌سی‌سی‌پی و فلوریدا گزارش شده است.
وقوع توفان در ایالت های جورجیا، کارولینای جنوبی، می‌سی‌سی‌پی و فلوریدا گزارش شده است.

رسانه های آمریکا گزارش داده اند چند توفان در ایالت های جنوب شرقی آمریکا دست کم ۱۸ کشته بر جای گذاشته است. توفان شدید در ایالت جورجیا، می سی سی پی و فلوریدا خانه های زیادی را ویران کرد و باعث شد درخت ها بر روی جاده ها و سیم های برق بیفتند.

شبکه ای بی سی اعلام کرد، تنها در ایالت جورجیا ۱۴ نفر کشته شدند و دهها نفر مجروح شده اند. کاترین هودن یکی از سخنگویان نهاد امداد در جورجیا این تعداد کشته را در این ایالت تایید کرد.

پیش از این ناتان دیل، فرماندار جورجیا از وضعیت فوق العاده در این ایالات خبر داده بود. این ایالت هشت میلیون جمعیت دارد و در جنوب آمریکا قرار دارد.

تنها در یک مورد در شهر کوک در جورجیا ۴۰ خانه ویران شده و ساکنان آن به مکان امن منتقل شده اند. گزارش شده بیشترین کشته های دو روز اخیر در این شهر بوده است.

تازه ترین خبرها را در توئیتر صدای آمریکا دنبال کنید:

گزارش رسانه ها حاکی است که در ایالت می سی سی گردباد شدید چهار کشته بر جای گذاشت و پنجاه نفر را مجروح کرد. سرعت توفان در می سی سی پی ۲۱۸ کیلومتر در ساعت گزارش شده است.

یو اس ای تودی همچنین گزارش داد خسارات ناشی از توفان در بخش هایی از ایالت های کارولینای جنوبی و فلوریدا گزارش شده است.

سازمان ملی هواشناسی آمریکا یکشنبه غروب اعلام کرد هشدار وضعیت فوق العاده دست کم در سی شهر کوچک در ایالت های تنسی، فلوریدا و کارولینای جنوبی اعلام شده است.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا یکشنبه شب اعلام کرد با فرمانداران جورجیا و فلوریدا صحبت کرده و آماده است به آنها کمک کند.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG