لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۴۰

توفان و بارندگی شدید در استان های مازندران و گلستان


بارندگی یک روز گذشته سیل در گرگان و شهرهای گلستان و مازندران را موجب شده است.
بارندگی یک روز گذشته سیل در گرگان و شهرهای گلستان و مازندران را موجب شده است.

توفان و بارندگی شدید در استان های مازندران و گلستان خساراتی به بار آورده است. بعد از بارندگی شدید یک روز گذشته، منابع خبری از تندباد شدید در این دو استان شمالی ایران با سرعت حدود ۱۳۰ کیلومتر خبر داده اند.

خبرگزاری دولتی ایرنا گزارش داد سیل باعث مسدود شدن جاده در مسیر ساری به گرگان شد و برق در بیشتر نقاط شهر گرگان قطع شده است.

اسماعیل تاجی فرماندار شهر مراوه تپه در استان گلستان که در نزدیکی مرز ترکمنستان قرار دارد، از مرگ دست کم سه نفر خبر داده است. وی به ایرنا گفت: پدر و مادر و فرزند جوان خانواده آق از اهالی روستای پالچیق لی آق لار در مسیر سیلاب گرفتار و غرق شدند.

برخی کاربران شبکه های اجتماعی با انتشار عکس هایی از خسارات و سیل در شهرهای مازندران از بی توجهی مسئولان محلی انتقاد کرده اند.

خبرگزاری فارس نوشت، تندباد شدید بامداد روز جمعه در استان مازندران سرعتی حدود ۹۰ تا ۱۳۰ کیلومتر داشته است. همچنین خبرآنلاین گزارش داد بارندگی شدید در گلستان به برخی از تاسیسات و جاده های شهری و روستایی خسارت زد و در برخی موارد مسافران تابستانی را گرفتار کرد.

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران منطقه ساری هم اعلام کرد: در پی تند باد شدید صبح جمعه و واژگونی درختان روی شبکه برق از ۴۱۰ خط اصلی شبکه توزیع این منطقه، برق ۲۱۰ خط اصلی قطع شده است.

XS
SM
MD
LG